Lista produktów marki Weingut Stadt KremsOd 1452 r. w centrum miasta Krems an der Donau żyje szczególna część austriackiej kultury wina – Weingut Stadt Krems. Historycznie wywodził się z dwóch źródeł: z jednej strony z posiadłości tzw. „Bürgerspitalstiftung” – księcia Babenbergów Leopolda VI. założył szpital miejski w Krems w 1210 i przekazał mu ważne dary, w tym winnice - z kolei od hojnych legatów cesarskiego burgrabiego Krems Ulricha von Dachsberg, który już w 1452 podarował miastu winnice.

Z historią sięgającą ponad 550 lat, Weingut Stadt Krems jest jednym z najstarszych producentów wina w Austrii i Europie.

Winiarnią zarządza od 2003 roku Fritz Miesbauer, który wraz z młodym, ambitnym zespołem stworzył modelowy biznes W 2020 roku Fritz Miesbauer otrzymał od Falstaff tytuł „Winiarza Roku”. Jako członek austriackich winnic tradycyjnych (ÖTW) masz zaszczyt opiekować się najważniejszymi winnicami w Austrii. Wśród 42 hektarów winnic położonych w granicach miasta znajdują się zabytki, takie jak winnica Weinzierlberg, winnica Schreck, winnica Wachtberg i winnica Grillenparz. Te historyczne winnice w Stein i Krems są uprawiane z dbałością, wyczuciem i charakterem. Tak powstają indywidualne wina pełne charakteru. Wyjątkowość winnic można oddać jedynie dzięki starannemu przetwarzaniu winogron i minimalistycznej produkcji wina. Od konglomeratu żwiru wapiennego w winnicy Grillenparz, ulistnionego amfibolitu w winnicy Schreck i tarasów lessowych po gnejs w winnicy Wachtberg i jałowe podłoże żwirowe i gnejsowe w winnicy Weinzierlberg: winnice są bardzo zróżnicowane.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Grüner Veltliner Lossterrassen Weingut Stadt Krems 2021

Dostępny

93,00 zł Cena

Grüner Veltliner Weinzierlberg Weingut Stadt Krems 2019

Dostępny

129,00 zł Cena