Lista produktów marki BollingerSzampan Bollinger to jeden z najbardziej znanych domów w Szampanii. Dom, pierwotnie znany jako Renaudin-Bollinger & Cie, został założony w 1829 roku. Przechodził przez pokolenia rodziny Bollingerów do 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy w swojej historii prezes pochodził spoza rodziny.

Champagne Bollinger jest nadal własnością niezależną. Bollinger znajduje się w Aÿ w samym sercu Szampanii, a większość winorośli znajduje się na działkach premier cru i grand cru. Styl koncentruje się na Pinot Noir, a Chardonnay i Pinot Meunier są używane do wzmacniania, a nie dominacji. Pinot Noir stanowi nie mniej niż 60 procent całej kolekcji Bollinger, aw portfolio nie ma Blanc de Blanc.

Dwie trzecie winogron uprawia się w gospodarstwach rolnych, a reszta pochodzi od plantatorów z długą historią związaną z domem; wszystkie poletka są poddawane procesowi winifikacji oddzielnie, aby umożliwić pełną ekspresję każdego określonego terroir.

Dom ma również duży portfel "vin de reserve", które są trzymane pod korkiem, a nie bardziej tradycyjnym kapslem. Jest to zarówno czasochłonne, jak i kosztowne, dlatego większość domów szampańskich nie przestrzega tej praktyki. Kolekcja Bollinger obejmuje non-vintage brut i wina różowe , La Grand Année Brut i Rosé, a także prestiżowe cuvées, RD, Vielles Vignes Francaises i La Cote aux Enfants. RD (co oznacza niedawno wydany) był pomysłem Madame Bollinger w połowie XX wieku - główna innowacja tamtych czasów. To cuvée jest przechowywane na osadzie drożdżowym znacznie dłużej niż jakiekolwiek inne wino z tej serii. W ostatnich latach Bollinger RD był ulubieńcem Jamesa Bonda w filmach License to Kill, Skyfall i Spectre, podkreślając historyczny związek między tymi dwiema markami, który rozpoczął się na papierze w powieści Diamenty są wieczne z 1956 roku.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Szampan Bollinger Special Cuvee

Dostępny

373,00 zł Cena

Szampan Bollinger Rose Brut

Dostępny

524,00 zł Cena
dev