Lista produktów marki Majątek DrzewceWinnica jest częścią projektu rewitalizacji Majątku Drzewce – XIX-wiecznej posiadłości ziemskiej, znajdującej się na w najbliższym sąsiedztwie Nałęczowa. Rozpościera się na urodzajnych glebach Krainy Lessowych Wąwozów i korzysta z ciepłego klimatu Płaskowyżu Nałęczowskiego. Na potrzeby uprawy winorośli wybrano lessowo-gliniaste parcele położone powyżej 200m. n.p.m., o najlepszej ekspozycji słonecznej.

Pierwsze nasadzenia pojawiły się w 2013 roku, a podstawę kilkunastohektarowej winnicy stanowią szlachetne klasyki: Riesling, Chardonnay i Pinot Noir, uzupełnione o nowe sprawdzone w naszym klimacie odmiany Muscaris, Johanniter, Solaris, Souvignier Gris, Regent i Rondo.  

W uprawie stosuje się szereg zabiegów gwarantujących jakość owoców: prowadzenie krzewów metodą Simonite & Sirch, redukcję obciążenia poprzez skracanie gron, ręczny zbiór połączony z rygorystyczną selekcją podczas zbioru. 

Winifikacja odbywa się w zbiornikach ze stali szlachetnej, o odpowiednio dobranym kształcie i w kontrolowanej temperaturze. Część win dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego. 

Winnica oferuje całe spektrum smaków i aromatów: od subtelnych win Solaris poprzez aromatyczny Muscaris, mineralny Riesling i eleganckie Chardonnay, aż do owocowego Cuvee Red na bazie Regenta i Rondo. 

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Majątek Drzewce Solaris 2022

Dostępny

99,00 zł Cena

Majątek Drzewce Muscaris 2020

Dostępny

115,00 zł Cena

Majątek Drzewce Riesling 2022

Dostępny

115,00 zł Cena

Majątek Drzewce Cuvée Red 2020

Dostępny

149,00 zł Cena