Lista produktów marki Cantina BulgariniFausto i Virginia Bulgarini wraz z synem Andreą i córkami Angelicą i Benedettą są wyrazem dynamicznej i nowoczesnej firmy, która harmonijnie łączy pasję do wina z energią i odnawianą z dnia na dzień podstawową działalnością.

Wśród swoich 50 hektarów winnic, z ręcznymi zbiorami i selekcją najlepszych winogron, z procesem suszenia, starzenia i dojrzewania w drewnianych beczkach, Bulgarini wzmacnia złoto terytorium Lugany.

Oprócz gamy typów Lugana wspieranych przez Konsorcjum Lugana DOC, z którym związana jest Bulgarini Winery, w kolekcji winiarskiej znajdują się inne klejnoty. Lugana Doc, Lugana Superiore Doc i Lugana Spumante Doc Classic Method pasują do wyboru win czerwonych, wina różowego, passito, metody Spumante Charmat i grappy, które Fausto Bulgarini produkuje ze swoich winnic.

„Równiny bogate w glinę w pobliżu jeziora i łagodne wapienne wzgórza w głębi lądu dają zapalonym winiarzom możliwość przemiany kilku odmian winogron w złoto”, to według Fausto właśnie apelacja Lugana, pochodząca z 1967 r. i obejmująca obszar geograficzny rozciągający się wzdłuż równiny Moreanic na południowym krańcu jeziora Garda, na skraju między Brescią i Weroną, na skrzyżowaniu Lombardii i Wenecji Euganejskiej, pomiędzy równiną bogate w glinę i wapienne wzgórza. Od starożytnego zamku Sirmione po wieżę San Martino, od pasa ziemi ciągnącego się do jeziora aż po łagodne zbocza w pobliżu Pozzolengo, łaciński poeta Catullus wychwala wino, którego trwałość i strukturę zawdzięcza winorośli Turbiana, rodzima odmiana Trebbiano, której produkcja została potwierdzona w latach 700., epoce oświecenia i rewolucjach. W tej tradycji, wspomaganej współczesną wiedzą o uprawie winorośli i winifikacji, kształtuje się delikatny, określony, esencjonalny charakter Lugany.

Rodzina Bulgarini produkuje również świetne wina, wyłącznie z własnych winogron, w apelacjach Garda Chiaretto DOC, Merlot Garda DOC i Cabernet Garda DOC.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Bulgarini Lugana DOC 2021

Dostępny

95,00 zł Cena

Bulgarini Rosso Bruno Vino Rosso 2019

Dostępny

95,00 zł Cena

Bulgarini Lugana 010 DOC 2020

Dostępny

109,00 zł Cena
dev