Lista produktów marki Albert Mannwino albert mann

W samym sercu Alzacji, w Wettolsheim, idealnie położonym w regionie o starożytnej tradycji winiarskiej, rozwija się posiadłość Albert Mann. To dzięki związkowi dwóch rodzin alzackich winiarzy, Mannów i Barthelmów, posiadłość utrwaliła swoją historię przez kilka dziesięcioleci. Od tego czasu kobiety i mężczyźni z różnych środowisk wnieśli kamienie, które przez lata umacniały naszą domenę.

Czytaj więcej

Charakterystyka wina Albert Mann

Już w 1997 roku biodynamika wydawała nam się oczywista. Ta kultura wymaga dużo pracy i więcej inwestycji, nadając winu własną tożsamość, a także czyste odzwierciedlenie terroir. Dzięki tym preparatom biodynamicznym wspomagane jest życie organiczne gleby i rozwój mikoryzy obecnej na korzeniach winorośli. Tak wiele czynników sprawia, że możliwe jest przeniesienie kwintesencji terroir do wina.

Ponadto, żonglując między orką a pokrywą roślinną, udaje się również głęboko obniżyć korzenie, aby wychwycić jak najwięcej minerałów z degradacji podłoża skalnego.

Pragnieniem jest produkcja win w harmonii z ziemią. Jest to pamięć winogron, zdolna przekazać smak tych ostatnich. Piwnica jest świętym miejscem, w którym działa magia, aby urzeczywistnić całoroczną pracę. 

Obecnie posiadłość obejmuje 25 hektarów podzielonych na sto małych wysp uprawnych, na których uprawia się jakby sto małych ogródków. Hasłem przewodnim podczas całej winifikacji jest finezja.

Jest 9 produktów.

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Pinot Gris Albert Mann Cuvee Albert 2017

Dostępny

159,00 zł Cena

Pinot Noir Les Saintes Claires Albert Mann 2019

Chwilowo niedostępny

449,00 zł Cena
Niedostępny

Gewurztraminer Albert Mann 2021

Chwilowo niedostępny

129,00 zł Cena
Niedostępny

Riesling Albert Mann Cuvee Albert 2017

Chwilowo niedostępny

165,00 zł Cena
Niedostępny

Riesling Albert Mann 2017

Chwilowo niedostępny

165,00 zł Cena
Niedostępny

Pinot Gris Grand Cru Hengst Albert Mann 2016

Chwilowo niedostępny

189,00 zł Cena
Niedostępny

Riesling Albert Mann Rosenberg 2017

Chwilowo niedostępny

229,00 zł Cena
Niedostępny

Riesling Grand Cru Furstentum Albert Mann 2017

Chwilowo niedostępny

339,00 zł Cena
Niedostępny