Lista produktów marki VidigalVidigal to rodzinna winnica położona w centralnej części Portugalii. Została założona na początku XX wieku i przez niemal sto lat kilkukrotnie zmieniała właścicieli, aż do momentu, gdy w latach 90-tych kupił ją Antonio Mendes Lopes. Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu (niemal 40 lat w branży winiarskiej) doinwestował mocno w wyposażenie winiarni, które obecnie pozwala na wyprodukowanie około 3 milionów butelek rocznie.

Antonio jest bardzo mocno skupiony na eksporcie swoich produktów: jedno z jego wino przez 5 lat z rzędu było najlepiej sprzedającym się winem w Norwegii, co jest absolutnie wyjątkową sytuacją, gdyż nigdy dotąd portugalski produkt nie był liderem międzynarodowej kategorii nigdzie na świecie. Obecnie wina Vidigal eksportowane są do ponad 30 krajów, a winnica jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych portugalskich firm na rynkach całego świata. Oprócz uprawiania własnych winnic, położonych głównie w pobliżu Lizbony, Antonio współpracuje również z rolnikami z innych regionów Portugalii: Douro, Dão, Beiras, Alantejo i Vinho Verde. W sumie uprawy winorośli do produkcji win Vidigal to około 450 hektarów. Główne odmiany używane do produkcji to Touriga Nacional, Aragonez (Tinta Roriz), Castelão, Syrah i Cabernet. Większość win ma świeży i owocowy charakter, a głównym założeniem Antonia jest produkcja jak najlepszego wina za jak najniższą możliwą cenę. Zapewniamy Państwa, że wina Vidigal mają doskonały stosunek ceny do jakości, a ponadto są bardzo przyjazne i łatwe do picia.

Najnowszym dzieckiem w portfolio firmy jest seria Porta 6, odznaczająca się gładkim, miękkim smakiem i urokliwą etykietą, przedstawiającą lizbońską uliczkę.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Vidigal Porta 6 Vinho Verde DOC 2021

Dostępny

39,00 zł Cena

Vidigal Porta 6 Branco Lisboa VR 2021

Dostępny

44,00 zł Cena

Vidigal 3 Autores Lisboa VR 2019

Dostępny

47,00 zł Cena

Vidigal Boa Noite Lisboa! Lisboa VR 2018

Dostępny

57,00 zł Cena

Vidigal Reserva dos Amigos Lisboa VR 2018

Dostępny

85,00 zł Cena
dev