Lista produktów marki VidigalVidigal to rodzinna winnica położona w centralnej części Portugalii. Została założona na początku XX wieku i przez niemal sto lat kilkukrotnie zmieniała właścicieli, aż do momentu, gdy w latach 90-tych kupił ją Antonio Mendes Lopes. Opierając się na swoim bogatym doświadczeniu (niemal 40 lat w branży winiarskiej) doinwestował mocno w wyposażenie winiarni, które obecnie pozwala na wyprodukowanie około 3 milionów butelek rocznie.

Antonio jest bardzo mocno skupiony na eksporcie swoich produktów: jedno z jego wino przez 5 lat z rzędu było najlepiej sprzedającym się winem w Norwegii, co jest absolutnie wyjątkową sytuacją, gdyż nigdy dotąd portugalski produkt nie był liderem międzynarodowej kategorii nigdzie na świecie. Obecnie wina Vidigal eksportowane są do ponad 30 krajów, a winnica jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych portugalskich firm na rynkach całego świata. Oprócz uprawiania własnych winnic, położonych głównie w pobliżu Lizbony, Antonio współpracuje również z rolnikami z innych regionów Portugalii: Douro, Dão, Beiras, Alantejo i Vinho Verde. W sumie uprawy winorośli do produkcji win Vidigal to około 450 hektarów. Główne odmiany używane do produkcji to Touriga Nacional, Aragonez (Tinta Roriz), Castelão, Syrah i Cabernet. Większość win ma świeży i owocowy charakter, a głównym założeniem Antonia jest produkcja jak najlepszego wina za jak najniższą możliwą cenę. Zapewniamy Państwa, że wina Vidigal mają doskonały stosunek ceny do jakości, a ponadto są bardzo przyjazne i łatwe do picia.

Najnowszym dzieckiem w portfolio firmy jest seria Porta 6, odznaczająca się gładkim, miękkim smakiem i urokliwą etykietą, przedstawiającą lizbońską uliczkę.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Vidigal Porta 6 Vinho Verde DOC 2022

Dostępny

39,00 zł Cena

Vidigal Porta 6 Branco Lisboa VR 2021

Dostępny

44,00 zł Cena

Vidigal 3 Autores Lisboa VR 2019

Dostępny

49,00 zł Cena

Vidigal Boa Noite Lisboa! Lisboa VR 2018

Dostępny

59,00 zł Cena

Vidigal Reserva dos Amigos Lisboa VR 2018

Dostępny

85,00 zł Cena