Lista produktów marki Bodegas AragonesasBodegas Aragonesas zostało założone w 1984 roku, ale uprawy winorośli w tej okolicy w szczególności Garnachy pochodzą z 1145 roku, gdzie cysterscy mnisi z opactwa Veruela, kultywowali od wieków staranną uprawę winorośli i drobiazgową tradycję winiarską. Winiarnia położona jest 60 km na zachód od Saragossy w sercu Aragonii i jest największa w apelacji Campo de Borja. 

Czerwona, kamienista gleba zapewnia najlepsze środowisko dla uprawianych odmian winorośli takich jak Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Mazuelo, Chardonnay, Macabeo i Muscat, ale przede wszystkim Garnacha. Właśnie miłość do tej odmiany winorośli jest istotną częścią lokalnego dziedzictwa winiarskiego, a producent dokłada wszelkich starań, aby stale ulepszać metody uprawy i produkcji wina. Niektóre z winnic mają ponad 100 lat i są odporne na surowy, ciepły i suchy klimat. To nadaje winogronom ich wyjątkowej jakości i osobowości. 

Nie tylko ziemia i klimat świadczą o wyjątkowości win, lecz przede wszystkim pasja zespołu w Bodegas Aragonesas jest głównym czynnikiem wpływającym na tę jakość. Są to mistrzowie produkcji win z Garnachy, ale też innych odmian, tworząc lekkie wina owocowe, młode niestarzone w beczce po złożone wina z pojedynczych winnic, dojrzewające Roble czy Crianza białe, różowe czy czerwone o różnym poziomie wytrawności, które zaspokoją gusta każdego konsumenta. Wina cieszą się międzynarodową renomą, dzięki której uzyskują wiele nagród i wyróżnień, w szczególności wina Coto de Hayas.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aragonesas Don Ramón Campo de Borja DO 2020

Dostępny

37,00 zł Cena

Aragonesas Rozzulo Campo de Borja DO NV

Dostępny

39,00 zł Cena

Aragonesas Azzulo Campo de Borja DO NV

Dostępny

39,00 zł Cena

Aragonesas Coto De Hayas Roble Campo de Borja DO 2021

Dostępny

43,00 zł Cena

Aragonesas Coto De Hayas Crianza Campo de Borja DO 2019

Dostępny

47,00 zł Cena
dev