Opis smakowy

Zielone złoto. Owoce cytrusowe, mineralność w nosie, ponadto pomarańcze i biały kwiat. Pełne, mięsiste i głębokie, z pikantnymi cytrusami i pigwą. Pieprzna i kwasowa koncówka i byłoby rewelacyjne do surowych ostryg lub sashimi.

Proces produkcji

Dojrzewanie "sur lie".

Nagrody

“The Luneau‐Papin 2009 Muscadet de Sevre et Maine Sur Lie Clos des Allées is uncommonly lush not to mention luscious for its genre, with scents of honeydew melon, mint and licorice setting the tone for the entire vinous performance. Fresh lime and salt enliven the palate while hints of nut oils and coffee add further richness. Yet for all of that richness, this wonderful value remains juicily, consummately refreshing as well as (at only 12% alcohol)light”. Robert Parker—The Wine Advocate #190 August, 2010

Prasa

Magazyn Wino 5/2009: Na tylnej etykiecie dostajemy wykłąd i mikrogeologii siedliska, a w kieliszku piękny korowód nut korzennych (gałka muszkatułowa), delikatnie mineralnych. Usta chce się pić wiadrami, tak są soczyste, zarazem całkiem jak na muscadeta cieliste.

Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Clos des Alles Vieilles Vignes

Jedno z najbardziej niedocenianych win świata, muscadet znad Loary. Świetna interpretacja szczepu Melon de Bourgogne. Polecamy.

5/55

Oceny wina z roku 2008:

91
bardzo dobre

Oceny wina z roku 2005:

90

Indeks:

75,00 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Rocznik
2015
Kraj
Francja
Region
Dolina Loary
Apelacja
Muscadet Sevre et Maine AOC
Winnica
Pierre Luneau-Papin
Rodzaj wina
białe
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Melon de Bourgogne
Pojemność
750 ml
Zawartość alkoholu
12%
Wysyłka w ciągu:
1 dzień
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2014-04-12

doskonale mineralne cytrusowe - uwielbiam takie wina

Oceń 

2012-06-14

Często tak jest, że wino, które zasługuje na pieć gwiazdek jest w jakiś sposób trudne, wymagające. Nie tym razem: lekkość i przystępność tego wina zaskakują w kontekście jego doskonałości. Jest cudowne. Mineralność, cytrusowa kwasowość i zaskakująca słodycz idealnie zrównoważone.

Oceń 

2011-02-02

Wino cudowne! Pasuje do niemal każdego posiłku. Ilekroć je otwieram przeżywam moment uwznioślenia - to wino ma w sobie coś metafizycznego, a jednocześnie prostolinijnego. Co lubię, że jest to wino męskie, twarde, skaliste. Czuć w nim niemal kamienną potęgę, smak tych skał którymi okładaja dachy w Bretanii. Mój szwagier, ilekroc jest u mnie, domaga sie tego właśnie wina i gotów jest samojeden opróżnic butelczynę. To mój najbliższy kompan (wino, choć szwagier też) i nie widze tygodnia żebym go nie widział.
To jest moje ulubione białe wino i taka jest moja wersja i tego się będę trzymał.

Oceń 

2010-08-08

szkoda,że niedostępne-ale rocznik 2009 również może być ciekawy. zasłużenie 91pkt od R. Parkera.

Oceń 

2009-11-16

Napisz swoją opinię

Muscadet Sevre et Maine Sur Lie Clos des Alles Vieilles Vignes

Jedno z najbardziej niedocenianych win świata, muscadet znad Loary. Świetna interpretacja szczepu Melon de Bourgogne. Polecamy.

Napisz swoją opinię

16 innych produktów w tej samej kategorii: