- Nowy
Pierre Frick Vorbourg Pinot Gris to biodynamiczne, macerowane wino z odmiany Pinot Gris z parceli Grand Cru Vorbourg w Alzacji, w pełni w stylu „pomarańczowym”. Ma wytrawny charakter, 12,7% alkoholu i dojrzewa około 12 miesięcy w starych dębowych beczkach, co nadaje mu strukturę i złożoność, ale bez dominującego wpływu świeżego drewna
Indeks: FR04ALS010
W kieliszku ma głęboki, miedziano‑pomarańczowy kolor, wynikający z przedłużonej maceracji na skórkach. W aromacie pojawiają się słodkie przyprawy, sok z granatu, nuty tytoniowe oraz akcenty wędzono‑skórzane, co daje bardzo złożony, lekko dziki, „herbaciano‑korzenny” bukiet. W ustach wino jest wytrawne, z elegancką, wyczuwalną taniną (nietypową dla klasycznych białych), lekko słonym posmakiem oraz nutami herbaty rooibos, granatu i cynamonu w długim finiszu.
To wino naturalne, biodynamiczne, niefiltrowane, przeznaczone dla osób, które lubią wyraźnie strukturalne, macerowane biele z mocno terroir‑owym charakterem. Doskonale pasuje do foie gras, wędzonego węgorza, tłustych ryb, dań z kaczki i gęsi oraz wyrazistych dań kuchni fusion, gdzie liczy się zarówno struktura, jak i ziołowo‑korzenne niuanse w kieliszku.