Santa Sofia Valpolicella Ripasso DOC Superiore

Santa Sofia Valpolicella Ripasso DOC Superiore

Ripasso czyli technika enologiczna polegająca na długotrwałym kontakcie wina Valpolicella z wytłokami po produkcji Amarone i Recioto wciąż pełnymi soku, cukrów i drożdży co prowadzi do drugiej fermentacji i wzbogacenia wina w kolor, strukturę, garbniki, glicerynę i aromaty.

Indeks: ZZZZZZ

149,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2018
Kraj
Włochy
Region
Veneto
Apelacja
Valpolicella Classico Superiore DOC
Winnica
Santa Sofia
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Corvina Veronese
Grona
Rondinella
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
15 st.C
Zawartość alkoholu
14%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )

Opis smakowy

Kolor pięknego czerwonego rubinu, przejrzystego i bardzo jasnego, z rubinowo-granatowym obrzeżem. Mocny nos, zapach wiśni w alkoholu , suszonych śliwek, suszonych kwiatów, runa leśnego, Delikatne akcenty korzenia dębu, cynamonu i lukrecji. W ustach wysoka koncentracja, jedwabistość i aksamit krągłych tanin. Długie i czyste,

Proces produkcji

Maceracja około 10 dni w stali nierdzewnej. 3 dni maceracji-refermentacji wina Valpolicella na wytłokach z Amarone i Recioto. Leżakowanie 9 miesięcy w dużych beczkach z dębu sławońskiego o pojemności 50 hl. Potem jeszcze 6 miesięcy w butelkach.

Sugestie kulinarne

Wino wszechstronne w zastosowaniach kulinarnych. Dobry towarzysz makaronów z sosami mięsnymi. Do półdojrzałych serów i wędlin. Także w połączeniu ze szlachetnym drobiem, jak kapłon i perliczka, pieczenią cielęcą, żeberkami wieprzowymi z kiszoną kapustą i kotletem mediolańskim.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
ZZZZZZ
Specyficzne kody