Egri Bikaver Grof Buttler

Egri Bikaver Grof Buttler

Region Eger jest idealny do produkcji żywych, owocowych, łatwych do picia, ale bogatych czrerwonych win. Do tego doskonałego cuvée użyto lokalnych winogron (Kékfrankos, Kadarka, Portugieser) oprócz klasycznych odmian (Cabernet, Syrah, Merlot, Pinot noir). Jeśli Egri Bikaver kojarzy Ci się tylko z winem z PRL to tu będziesz miał skojarzenia z najlepszymi winnicami Europy.

Indeks: HU03EGR031

149,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2015
Kraj
Węgry
Region
Eger
Apelacja
Nagy- Eged-Hegy
Winnica
Grof Buttler
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Cabernet Sauvignon
Grona
Merlot
Grona
Kadarka
Grona
Syrah
Grona
Pinot Noir
Grona
Kekfrankos
Grona
Portugieser
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16-18 st.C
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )

O winnicy:

Winiarnia Gróf Buttler została założona w Egerze w 1999 roku.

Wzgórze Nagy-Eged, szczególne terytorium ze względu na swoje położenie i skład gleby, jest prawdziwym terenem Grand Cru. Plantacje rozciągają się do 501 metrów nad poziomem morza, co czyni je najwyższymi plantacjami winorośli na Węgrzech. Jego całkowita ekspozycja południowa, 20-30% nachylenie zboczy, szczególnie piaszczysta gleba wapienna, a także ciągły przepływ powietrza przyczyniają się do rozwoju specjalnego mikroklimatu.

Opis smakowy:

Bogaty, ale łatwy do picia. Owocowy, ostry o smaku Egeru. W nosie wiele - wiele owoców leśnych. Jest średnio treściwy, z dojrzałą kwasowością, czerwonymi i czarnymi owocami i nutą tostu na podniebieniu. Długi finisz.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
HU03EGR031
Specyficzne kody