Pignol IGT Venezia Giulia Bressan

Pignol IGT Venezia Giulia Bressan

Unikat - Pignol, wino z lokalnej odmiany ultrarzadkiej - pignolo. Wino spędziło 15 lat u winiarza!!! Teraz nadszedł moment na winiarską ucztę.

Indeks: IT03FRI006

499,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2004
Kraj
Włochy
Region
Friuli
Apelacja
Venezia Gulia IGT
Winnica
Bressan
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Pignolo
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16-18 st.C
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
naturalne

Aromat:

Żywy rubinowy kolor z ceglanymi refleksami. Intensywny nos – aromaty skóry, kakao, grzybów połączone z śliwkowo-porzeczkowymi niuansami oraz pieprznymi nutami.

Smak: 

W smaku wino aksamitne o mocnej taninie i wysokiej kwasowości. Bardzo długi i przyjemny finisz. 

Potrawy:

Dziczyzna, steki, gulasze, pieczone mięso

Wino dojrzewa w dużych dębowych beczkach przez 3 lata a później w butelkach przez kolejne ... 12 lat zanim trafia na rynek. Przed podaniem można , a nawet trzeba zdekantować.Prasa:

Maciej Nowicki Winicjatywa:"Na deser pozostawiam prawdziwą sensację. Pignol 2004 to 100% odmiany pignolo i 200% dowodu na słuszność nieśpiesznego wprowadzania win do sprzedaży. Dojrzewało 8 lat (!) w dębie i kolejne 7 w butelkach – łącznie 15 lat przed rynkowym debiutem, co podkreśla zresztą odręcznie wbity stempel na etykiecie. To wino w znakomitej formie – złożone, bardzo eleganckie, zrównoważone, pełne dojrzałego, czerwonego owocu, ziół, akcentów skórzanych i korzennych, z dobrze zintegrowanym, choć wciąż wyczuwalnym garbnikiem. I wciąż z niezłym potencjałem, choć dla frajdy, którą daje już dzisiaj, trudno będzie uzbroić się w cierpliwość. Cena koneserska (499 zł). ♥♥♥♥♥

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT03FRI006
Specyficzne kody