Schioppettino IGT Venezia Giulia Bressan

Naturalne, arcyciekawe Schioppettino w interpretacji jednego z czołowych producentów z Friuli. Złoty medal Grand Prix magazynu Wino 2013. 

Indeks:

245,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2015
Kraj
Włochy
Region
Friuli
Apelacja
Venezia Gulia IGT
Winnica
Bressan
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Schioppettino
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16-18 st.C
Zawartość alkoholu
13%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
naturalne

Proces produkcji

Przycinanie i usuwanie pędów wykonywane są wyłącznie ręcznie. Uprawa winnicy bez użycia substancji chemicznych, syntetycznych, z poszanowaniem winorośli i jej naturalnych cykli (całkowite wykluczenie herbicydów i / lub pestycydów). Wyłączne stosowanie nawozów naturalnych, albo wcale. Ręczny zbiór gron, aby uzyskać idealnie zdrowe i dojrzałe owoce. Fermentacja dzięki rdzennym drożdżom naturalnie obecnym w moszczu, absolutnie bez użycia syntetycznych drożdży przemysłowych. Siarka dodawana tylko w niewielkich ilościach, w momencie rozlewania ( w ilościach, które są niższe lub równe certyfikacji biologicznej). Dojrzewanie wina na osadzie aż do butelkowania, bez filtrowania. Rygorystycznie instrukcja etykietowanie (... każda butelka jest wyjątkowym stworzeniem ...). Dojrzewanie w stalowych kadziach, a następnie co najmniej 2 lata w 2 tyś. litrowych dębowych beczkach, po czym w kontrolowanej temperaturze w butelkach.

Opis smakowy

Intensywna rubinowa czerwień z granatowymi i fioletowymi refleksami. Bardzo wyraziste i perfumowane aromaty dzikich jeżyn, malin i borówek, w dojrzałym winie rozwijają się nuty sciółki leśnej, sosny, piżma i oliwy z oregano. Usta o optymalnym, wyważonym cieżarze, z dojrzałymi jagodami na podniebieniu, z zaznaczoną kwasowością i pikantnością.

 

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Schioppettino IGT Venezia Giulia Bressan

Naturalne, arcyciekawe Schioppettino w interpretacji jednego z czołowych producentów z Friuli. Złoty medal Grand Prix magazynu Wino 2013. 

Napisz swoją opinię