Schioppettino IGT Venezia Giulia Bressan

Schioppettino IGT Venezia Giulia Bressan

Naturalne, arcyciekawe Schioppettino w interpretacji jednego z czołowych producentów z Friuli. Złoty medal Grand Prix magazynu Wino 2013. 

Indeks: IT03FRI003

259,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2015
Kraj
Włochy
Region
Friuli
Apelacja
Venezia Gulia IGT
Winnica
Bressan
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Schioppettino
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16-18 st.C
Zawartość alkoholu
13%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )
Czy winnica BIO
tak – uprawa ograniczna/naturalna
Bio
naturalne

Proces produkcji

Przycinanie i usuwanie pędów wykonywane są wyłącznie ręcznie. Uprawa winnicy bez użycia substancji chemicznych, syntetycznych, z poszanowaniem winorośli i jej naturalnych cykli (całkowite wykluczenie herbicydów i / lub pestycydów). Wyłączne stosowanie nawozów naturalnych, albo wcale. Ręczny zbiór gron, aby uzyskać idealnie zdrowe i dojrzałe owoce. Fermentacja dzięki rdzennym drożdżom naturalnie obecnym w moszczu, absolutnie bez użycia syntetycznych drożdży przemysłowych. Siarka dodawana tylko w niewielkich ilościach, w momencie rozlewania ( w ilościach, które są niższe lub równe certyfikacji biologicznej). Dojrzewanie wina na osadzie aż do butelkowania, bez filtrowania. Rygorystycznie instrukcja etykietowanie (... każda butelka jest wyjątkowym stworzeniem ...). Dojrzewanie w stalowych kadziach, a następnie co najmniej 2 lata w 2 tyś. litrowych dębowych beczkach, po czym w kontrolowanej temperaturze w butelkach.

Opis smakowy

Intensywna rubinowa czerwień z granatowymi i fioletowymi refleksami. Bardzo wyraziste i perfumowane aromaty dzikich jeżyn, malin i borówek, w dojrzałym winie rozwijają się nuty sciółki leśnej, sosny, piżma i oliwy z oregano. Usta o optymalnym, wyważonym cieżarze, z dojrzałymi jagodami na podniebieniu, z zaznaczoną kwasowością i pikantnością.

 Prasa:

Winicjatywa Maciej Nowicki:

Zaczynam od Schioppettino 2015, bo dla kogoś, kto uwielbia ten szczep tak jak ja, nowy rocznik jest jak pierwszy, świąteczny prezent. Wino dojrzewało 5 lat w dużych dębowych beczkach (2000 litrów pojemności) i wciąż ma niesamowity potencjał. Wśród aromatów dominują malina, jeżyna, aronia i jagoda, do tego dochodzą akcenty ziołowe, pieprzne, ziemiste, leśne i balsamiczne. Wyraźna kwasowość, długie, pikantne zakończenie i duże emocje ♥♥♥♥

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT03FRI003
Specyficzne kody