Mud House Pinot Noir

Atrakcyjny owocowy Pinot Noir, ze swojej nowej ojczyzny - Central Otago w Nowej Zelandii.

5/55

Indeks:

86,00 zł
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Rocznik
2019
Kraj
Nowa Zelandia
Region
Central Otago
Winnica
Mud House
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
lekkie
Grona
Pinot Noir
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16 st.C
Zawartość alkoholu
13.5%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )

OPIS SMAKOWY

Nos z przewagą czarnych wiśni i dojrzałych, soczystych jeżyn, w ustach harmonijne, gładkie, z miękkimi taninami i delikatnym, trwałym finiszem. W ustach harmonijne, gładkie, z miękkimi taninami i delikatnym, trwałym finiszem.

 

PRASA:
 

Maciej Nowick, Winicjatywa 11.2014: "Rozczaruje się ten, kto spodziewa się sensacji. Za tym winem nie kryje się żadna szalona historia – założyciele Mud House przyjechali do Marlborough dwadzieścia lat temu, zakochali się w tym miejscu, zasadzili winnicę i do dziś robią wina z sauvignon blanc, pinot gris i pinot noir. Krzewów pinota, z którego zrobiony jest Mud House Pinot Noir 2012 nie nawożono w ramach eksperymentu nawozem dzikiej zwierzyny, nie montowano w winnicy budek dla nietoperzy odstraszających owady, nie leżał w beczkach z dębu rosnącego na Wyspach Sundajskich, etykiety nie pochodzą z recyklingu opakowań po kurzych jajkach a dostawy nie są realizowane elektycznymi melexami.

Ta flaszka kryje w sobie jednak bardzo smaczny, klasyczny, dobrze zrobiony pinot noir z Nowego Świata, gdzie nie przesadzono z użyciem beczki (jedynie część wina leżakuje w tych z dębu francuskiego). Wino jest soczyste, w nosie trochę nut różanych, w ustach dominuje owoc wiśni, trochę nut ziemistych, ziół i wspominanych akcentów dębowych. Bardzo smaczna Nowa Zelandia na sobotnie popołudnie."

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2015-09-29

.

*****

Napisz swoją opinię

Mud House Pinot Noir

Atrakcyjny owocowy Pinot Noir, ze swojej nowej ojczyzny - Central Otago w Nowej Zelandii.

Napisz swoją opinię