Champagne Lanson Le Vintage

Champagne Lanson Le Vintage

Odmiana rocznikowa szampana Lanson. Jest produkowany tylko wtedy gdy rocznik jest uznany za wystarczająco dobry z dwóch szczepów oraz dodawanych w małych ilościach tzw. crus. Są to winifikowane osobno różne gatunki winogron - głównie Cramant, Oger (Chardonnay) i Verenay (Pinot Noir). Starzony 5 lat w butelkach.

Indeks: FR01CHA058


559,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2013
Kraj
Francja
Region
Szampania
Apelacja
Champagne AOC
Winnica
Champagne Lanson
Rodzaj wina
białe
Grona
Chardonnay
Grona
Pinot Noir
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
9 st.C
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Medale
IWC Gold
Wine Spectator
91 pkt
Aromat:
Kolor jasny słomkowy. Długa perlistość pęcherzyków, które tworzą delikatną pianę świadczy o wysokiej klasie tego szampana. Intensywny bukiet dla nosa – charakterystyczny zapach drożdży,kandyzowane owoce, dżem winogronowo – akacjowy, miód lipowy.
Smak:
W ustach pełne, otwarte, bogactwo i złożoność smaków – zwłaszcza zimowych gruszek, pigwy i likieru z fig. Końcówka wyważona i długa, orzeźwiająca. Jest to odmiana rocznikowa szampana Lanson. Jest produkowany tylko wtedy gdy rocznik jest uznany za wystarczająco dobry z dwóch szczepów oraz dodawanych w małych ilościach tzw. crus. Są to winifikowane osobno różne gatunki winogron - głównie Cramant, Oger (Chardonnay) i Verenay (Pinot Noir). Starzony 10 lat w butelce.
Potrawy:
ryby w kremowych sosach, białe mięsa, dzikie ptactwo, dojrzałe sery brie
 
16 innych produktów w tej samej kategorii:
FR01CHA058
Specyficzne kody