Szampan Ruinart Blanc de Blancs Second Skin

Szampan Ruinart Blanc de Blancs Second Skin

100% gron Chardonnay z różnych roczników, w wiekszości premier cru Côte des Blancs i Montagne de Reims.

Unikatowe opakowanie Second Skin!

Oceny wina z roku 2014:

4
91

Indeks: FR01CHA013

529,00 zł
Brutto
Ilość

Kraj
Francja
Region
Szampania
Apelacja
Champagne AOC
Winnica
Ruinart
Rodzaj wina
szampan
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Chardonnay
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
9 st.C
Zawartość alkoholu
12%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Oceny prasy
Robert Parker 90
Wine Spectator
93 pkt

Opis smakowy

Jasnozłoty kolor z zielonymi refleksami, żywy, świetlisty, nos intensywny, świeże nuty dojrzałych owoców cytrusowych przechodzace w aromaty brzoskwiń, białych kwiatów z akcentem różowego pieprzu, na podniebieniu harmonijne i krągłe, nuty nektarynek z akcentem mineralnym, długie, orzeźwiające zakończenie.

Opakowanie Second Skin

Zespoły Maison Ruinart spędziły ponad trzy lata opracowując przełomowe opakowanie, które otula butelkę szampana jak druga skóra. W 100% nadająca się do recyklingu eko-projektowana osłonka doskonale łączy symboliczną sylwetkę charakterystycznych butelek Ruinart, zachowując jednocześnie integralność smaku aż do momentu serwowania szampana. To pionierskie osiągnięcie jest owocem długoterminowego wspólnego zaangażowania zespołów w Champagne House i jego partnerów.

Oprócz eleganckiego wyglądu nowe opakowanie jest niezwykle ekologiczne. Ekologiczny projekt od początku do końca, jest dziewięć razy lżejszy niż poprzednia generacja pudełek upominkowych Ruinart (tylko 40 gramów, w porównaniu z 360 gramami wcześniej). Ślad węglowy został zmniejszony o 60%, a 100% papieru pochodzi z lasów europejskich zarządzanych w sposób zrównoważony. Co więcej, 91% używanej wody jest na tyle czyste, że po przefiltrowaniu może zostać uwolnione z powrotem do natury. Żadna z tych innowacji nie ma oczywiście żadnego wpływu na wyjątkowy smak szampanów Ruinart. Mimo, że jest ultracienka, druga powłoka jest całkowicie odporna na wilgoć i użytkowanie. Chroni również wina przed światłem, co jest niezbędne do optymalnego przechowywania, szczególnie w przypadku przezroczystej butelki Ruinart Blanc de Blancs.

Prasa:

Robert Parker's Wine Advocate This is a fabulous version of Ruinart’s NV Brut Blanc de Blancs. The wine seems fresher, more vibrant and less obviously sweet than in the past, all of which makes this a far more interesting wine. The trademark profile of lemon, jasmine and green apples is very much in the forefront while the wine’s textural finesse and length are both first-class. This release of the NV Brut makes a great introduction to the wines of Ruinart, Champagne’s oldest house.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
FR01CHA013
Specyficzne kody