Francois de Nicolay "Chardoc" Chardonnay

Francois de Nicolay "Chardoc" Chardonnay

Zachwycający Chardonnay od François de Nicolay, gdzie sama nazwa winnicy jest znakiem wysokiej jakości. Winifikacja i butelkowanie odbywają się w jego starożytnej piwnicy w Savigny-Lès-Beaune i jest nieinterwencjonistyczne pod każdym względem: bez pompowania, bez filtracji i bez dodatków siarki. Popyt na jego wina rośnie z każdym kolejnym rocznikiem, ale wydaje się, że to tylko wzmacnia determinację François, by pozostać prawdziwym rzemieślniczym winiarzem.

Indeks: FR01BUR003

119,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2020
Kraj
Francja
Region
Burgundia
Rodzaj wina
białe
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Chardonnay
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
12 st.C
Zawartość alkoholu
13%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Bio
naturalne

Proces produkcji:

100% Chardonnay z 18-letnich winorośli uprawianych ekologicznie. Parcela o powierzchni 0,8 hektara, skierowana na wschód / południowy wschód, na glebach marglowych. Zbiór ręczny. Naturalna winifikacja. Fermentacja alkoholowa i malolaktyczna w 500-litrowych dębowych beczkach. Starzenie: połowa w beczkach, połowa w kadziach. Butelkowane bez filtracji, oraz bez dodatku siarczynów.

Opis smakowy:

Bardzo świeży nos z nutami początkowo żółtego jabłka, galaretki gruszkowej, nektaryny. Potem rozwija się bardzo ciekawie, pojawiają się aromaty migdałów w skorupce, odrobina dymu, kandyzowana cytryna. Usta żywe, szkielet mineralny, Długi finisz.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
FR01BUR003
Specyficzne kody

Powiązane produkty