Opis smakowy

Kolor: błyszczącego rubinu. Aromat: niezwykle elegancki, dojrzałe czerwone owoce muśnięte przyprawioną beczką. Smak: doskonale zbalansowane, długie z krągłą taniną o świetnej strukturze. Definitywnie wino do picia już teraz ale bez wątpienia ciekawie będzie degustować je za kilka dobrych lat.

Proces produkcji

Owoce zebrane ręcznie z historycznej winnicy "Vigna Nuova di Fiesole". Fermentacja trwająca 17 dni, wino dojrzewane w beczkach ze sławońskiego dębu 42 miesiące i 6 miesięcy w butelce. Potencjał starzenia: 10 lat. Zabutelkowane leżakuje w piwnicach Casanova di Neri przez 6 miesiecy.

Prasa

Magazyn Wino Grand Prix 2010: Najlepsze wina roku Ten finał był równie emocjonujący co zeszłoroczny. Entuzjazm wzbudziło katalońskie cabernet sauvignon Torresa, spore kontrowersje – Barolo Settimo, dla niektórych nieczyste, wadliwe, dla innych warte medalu. Wszystkich pogodziło Brunello Casanova di Neri ze znakomitego rocznika 2004 – wino, które po kilkunastu minutach w kieliszku ujawniło świetną głębię i fantastyczną równowagę owocu, garbników i kwasowości. To trzeci triumf Italii, a drugi Toskanii w pięcioletniej historii Grand Prix Magazynu WINO. Zarazem to drugi medal dla Casanova di Neri (srebro dla rocznika 2001 w konkursie cztery lata temu).

Robert Parker's Wine Advocate This is the white label Brunello from Giacomo Neri and his son Giovanni. The 2014 Brunello di Montalcino is faithful to the vintage with a compact and streamlined style that suggests a near or medium-term drinking window. In general, I am hesitant to recommend this vintage for any significant cellar aging, and one reason is because these wines perform nicely straight out of the gate. The same goes for this relatively easy expression that is redolent of wild berry, rose hip, blue flower and moist potting soil. Because the Brunelli Tenuta Nuova and Cerretalto were not made in this vintage, this wine represents a blend of fruit from across the estate. This is the first time this has happened at Casanova di Neri.

Brunello di Montalcino Casanova di Neri

Legenda z Montalcino. Także legenda na rynku polskim, wielokrotnie nagradzane brunello, którego warto skosztować może nie raz w życiu ale raz w roku ;)

5/55

Oceny wina z roku 2014:

93
91
91
3

Oceny wina z roku 2001:

6

Oceny wina z roku 2000:

6
4

Oceny wina z roku 1999:

6

Oceny wina z roku 1998:

5

Oceny wina z roku 1997:

5

Indeks:

319,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2014
Kraj
Włochy
Region
Toskania
Apelacja
Brunello di Montalcino DOCG
Winnica
Casanova di Neri
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
pełne
Grona
Sangiovese
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
18 st.C
Wysyłka w ciągu:
1 dzień

Specyficzne kody

Komentarze

Oceń 

2006-04-02

Panie i Panowie, po raz pierwszy od niepamietnych czasow zapalcilem w Polsce mniej niz we Wloszech :) Wino jest genialne, tak zresztą twierdzą wszyscy, więć oryginalny nie jestem. Tylko, na Rzymskich Bogów, potrzymajcie to trochę ..... mnie się nie udało :)

Oceń 

2006-01-16

ach, brunello brunello ... i pomyśleć że to tylko kilka kilometrów od chianti a jaka róznica :) brać. pięć gwiazdek rezerwuję dla cerrealto.

Oceń 

2006-01-06

Ponowna degustacja skutkuje jednym punktem wiecej - czyli mocne 92 pkt - i odłożeniem paru butelek na kilka następnych lat do piwniczki. I jednak 5 kieliszków w punktacji Wina.pl :-)

Oceń 

2005-12-07

Duża klasa. Na początku świeży, pełny owoc wiśni i śliwy przechodzący powoli w powidła i konfitury. Do tego dym, czekolada z korzeniami, skóra i drewno. Budowa mocna, w smaku intensywne, długie, potężnie owocowe, bardzo eleganckie. 91 pkt, za 3-4 lata lata punkt,dwa więcej.

Oceń 

2005-11-25

potega owocu , taniny i elegancji jak na dzień dzisiejsz świetne ale trzeba dać mu kilka lat by mogło się rozwinąć i pokazać co naprawdę potrafi

Napisz swoją opinię

Brunello di Montalcino Casanova di Neri

Legenda z Montalcino. Także legenda na rynku polskim, wielokrotnie nagradzane brunello, którego warto skosztować może nie raz w życiu ale raz w roku ;)

Napisz swoją opinię

Powiązane produkty

16 innych produktów w tej samej kategorii: