Guerrieri Rizzardi POJEGA Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC

Guerrieri Rizzardi POJEGA Valpolicella Ripasso Classico Superiore DOC

POJEGA to będąca w rękach rodziny Rizzardi od XVII wieku, pojedyncza, zabytkowa winnica o wyjątkowym klimacie i podłożu leżąca w pobliżu Negrar, w samym centrum produkcji win Valpolicella. Metoda ripasso, którą wytworzono wino, polega na powtórnej fermentacji na wyciśniętych owocach wcześniej użytych do produkcji amarone. Wino zachwyca ziołową nutą, owocowością i czystością.

Indeks: IT03VEN023


123,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2020
Kraj
Włochy
Apelacja
Valpolicella Classico Superiore DOC
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
pełne
Grona
Merlot
Grona
Corvinone
Grona
Corvina Veronese
Grona
Rondinella
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
16 st.C
Zawartość alkoholu
14.5%
Wysyłka w ciągu
3 dni ( dni robocze )
Falstaff
falstaff 91

Opis smakowy

Aromatyczne, pełne dojrzałych ciemnych i suszonych owoców, tytoniu, ziemistości, nut umami, mokrych liści i czerwonych owoców. Nieco dżemowe, ale soczyste, pełne głębi i bogactwa. Zalecamy dekantację lub kilkanaście minut "oddechu". Świetnie komponuje się z mięsnymi gulaszami, daniami jednogarnkowymi i dziczyzną, a także najwyższej jakości wołowiną.

Proces produkcji

Ręczny zbiór ze ścisłą selekcją najdojrzalszych gron, odszypułkowanie krótka, 10-dniowa maceracja, fermentacja alkoholowa w kontrolowanej temperaturze 25°C - 28°C w kadziach ze stali nierdzewnej. Fermentacja wtórna metodą „Ripasso” (wyciśnięte grona, używane wcześniej do produkcji Amarone). Dojrzewanie W europejskich i francuskich tonneaux (500 l) i dużych dębowych beczkach (2500 i 5000 litrów) przez około 12 miesięcy.

16 innych produktów w tej samej kategorii:
IT03VEN023
Specyficzne kody