Regee2 Winnice Jaworek

Regee2 Winnice Jaworek

Regee czerwone wino powstałe z odmiany Regent (kupaż roczników 2016 i 2017), którego niezwykle wyraziste aromaty, w pierwszym nosie dymne, waniliowe, z czasem ustępują, uwypuklając owocowe akcenty, głównie dojrzałej wiśni, jeżyny, suszonej śliwki.

Indeks: PL03SLA006

79,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2017
Kraj
POLSKA
Region
Dolny Śląsk
Winnica
Winnice Jaworek
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
średnie
Grona
Regent
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
17 st.C
Zawartość alkoholu
12.5%
Wysyłka w ciągu
24 h ( w dni robocze )

Opis smakowy

JWyraziste taniny podkreślają smak leśnych owoców, a maceracja gron nadała winu mocny ciemnoczerwony kolor. Idealny kompan do dziczyzny, mięs grillowanych, pieczeni oraz serów.

Prasa:

Winicjatywa Maciej Nowicki;

"Choć jego nazwa brzmi jak tytuł płyty jednego z wykonawców muzyki rodem z Jamajki, tak naprawdę niesie swoiście zakodowane informacje o samym winie. To kupaż dwóch roczników regenta – 2016 i 2017 – który następnie dojrzewał przez 30 (!) miesięcy w używanych beczkach z dębu francuskiego i amerykańskiego oraz kolejne pół roku w butelkach. Mimo względnie niskiego alkoholu (12,5%) wino jest dobrze zbudowane, pełne dojrzałej wiśni, śliwki, jeżyny i jagody. Wyczuwa się także trochę słodyczy będącej pochodną sposobu dojrzewania, towarzyszą jej akcenty wanilii, lukrecji i goździków. Odrobina taniny, dobra kwasowość i długi, korzenno-owocowy posmak, a wszystko w bardzo eleganckim stylu. Robi wrażenie ... ♥♥♥♡"

16 innych produktów w tej samej kategorii:
PL03SLA006
Specyficzne kody