• Nowy

Opis smakowy

Wino o bardzo głębokim, ciemnym kolorze i niezwykle intensywnym bukiecie ciemnych owoców. Młode i potężne na podniebieniu, odznaczające się dużym bogactwem wyraźnych tanin z przewagą świeżości nad czystym owocem. Ogromy potencjał dojrzewania. Podawać zwłaszcza do dziczyzny, baraniny, deski serów i orzechów. Wyprodukowano około 20.000 butelek Redomy.

Proces produkcji

Redoma jest produkowana z gron kilku winnic regionu Cima Corgo w okręgu Douro. Tamtejsze winnice są obsadzone około 30 różnymi szczepami, niektóre z nich mają ponat 60 lat. Po fermentacji wino jest przelewane do beczek na 18 miesięcy (50% do nowych beczek Fracois Freres) gdzie wino przechodzi fermentację jabłkowo-mlekową.

Prasa

Magazyn Wino nr 1/2005: " Wino dziś bardzo słodkie i zmysłowe, beczkowe, z nutami prażonych migdałów i ubitego jajka; w ustach natomiast zaskakuje czystością czereśni, przywodzącą na myśl dobre chianti. Świetna kwasowość i dobra równowaga, wino bardzo dobrze zapowiada się na przyszłość; niższa granica przedziału punktowego wskazuje przyjemność, jaką daje dziś."

Redoma Tinto Niepoort

Pierwsze z serii 'wielkich win' od Dirka Niepoorta. Klasyk.

0/50

Indeks:

179,00 zł
Brutto
Ilość

Rocznik
2017
Kraj
Portugalia
Region
Douro
Apelacja
Douro DOC
Winnica
Niepoort
Rodzaj wina
czerwone
Smak
wytrawne
Styl
pełne
Grona
Tinta Amarela
Grona
Tinta Roriz
Grona
Touriga Franca
Pojemność
750 ml
Temperatura podawania
18 st.C
Zawartość alkoholu
12.5%
Wysyłka w ciągu:
1 dzień
Bio
weganskie

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Redoma Tinto Niepoort

Pierwsze z serii 'wielkich win' od Dirka Niepoorta. Klasyk.

Napisz swoją opinię

16 innych produktów w tej samej kategorii: