Lista produktów marki Vins NusAlfredo Arribas od 2001 roku rozpoczyna swoją przygodę w świecie wina, po nabyciu posiadłości Clos del Portal, w Priorat, gdzie koncentruje swoją działalność. Równolegle opracowuje zadanie odzyskiwania kiści starych winorośli – Trossos – w sąsiedniej apelacji Montsant. W ostatnich latach włączył ekstremalną rodzinę win wysokościowych, win naturalnych, Vins Nus.

Perfekcjonista i jednocześnie empiryk, utożsamia opracowanie z kreatywnością. Wydobywając winifikacje z merytorycznymi nutami i akcentami, proponuje rozsądne Prioraty.

Szacunek i ciekawość dla różnych źródeł i terroirów tworzy w jego twórczości mnogość odniesień, tras przez terytorium, z wyraźną dwoistością między poszukiwaniem/odkryciem… w spektrum jego win.

Vins Nus to najbardziej naturalny projekt architekta Alfredo Arribasa w Prioracie i Montsant. Jego wina reprezentują prawdopodobnie jedną najjaśniejszą stroną naturalności. Idea nieskończoności możliwych interpretacji, spontaniczna fermentacja powiązana z rysunkiem (etykiety) nawiązującym do rzeźb Caldera, a dokładniej rzeźb kinetycznych wprawianych w po prostu przez wiatr. Rzadko kiedy doświadczamy większej spójności między zewnętrzem i wnętrzem butelki: wina z serii «Niestabilne» są mobilne, zmieniające kształt. Zmiana, to także wyrzeczenie się siarkowania. Żyją pomiędzy ruchem, który je wyprodukował (bez rozróżnienia na winogrona, roczniki czy metody produkcji wina), a tym, który ma miejsce po otwarciu butelki. Wtedy wina pokazują całą swoją naturalną wielkość.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

SiurAlta Rouge DO Montsant Vins Nus 2020

Dostępny

127,00 zł Cena

SiurAlta Orange DO Montsant Vins Nus 2022

Dostępny

146,00 zł Cena

insTABILE Vermell Mea Culpa DO Priorat Vins Nus 2018

Dostępny

175,00 zł Cena

insTABILE Claret Rosae-Rosa DO Priorat Vins Nus 2020

Dostępny

185,00 zł Cena

insTABILE Granat Alter Ego DO Priorat Vins Nus 2018

Dostępny

199,00 zł Cena

SiurAlta Gris DO Montsant Vins Nus 2019

Dostępny

215,00 zł Cena