Lista produktów marki Chateau d'Esclans

LEGENDA PROWANSJI

Château d'Esclans

Château d'Esclans to producent wina z Prowansji , specjalizujący się w pełnych, wytrawnych winach różowych, głównie z szczepu winorośli Grenache. 

Sztandarowym winem jest najwyższej klasy Garrus Cuvée, które jest jednym z najważniejszych (i najdroższych) win różowych w Prowansji. Został wyprodukowany po raz pierwszy w 2006 roku i spotkał się z dużym uznaniem. Ponieważ w każdym roczniku powstają tylko niewielkie ilości tostowego, pełnego i bardzo poszukiwanego różu. 

Jest również znany ze swojego podstawowego Whispering Angel Rosé, który jest eksportowany na całym świecie do wielu krajów. 

Zamek został zbudowany w XII wieku i znajduje się na wzniesieniu, między Saint-Tropez i Cannes. Około 44 hektarów (110 akc.) jest tu pod uprawą winorośli, z reprezentowanymi Grenache , Mourvèdre , Cinsau , Rolle i Syrah .

Niektóre z winorośli Grenache na najwyższych wzniesieniach mają nawet 90 lat, co czyni je jednymi z najstarszych w Prowansji. Te nisko wydajne winorośle nadają winom d'Esclans koncentrację i bogactwo.

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

D'Esclans Whispering Angel Cotes de Provence AC 2021

Dostępny

138,00 zł Cena

D'Esclans Rock Angel Cotes de Provence AC 2020

Dostępny

179,00 zł Cena