Lista produktów marki La Maison Romane

Auronse de Belay, założyciel La Maison Roman, urodził się w Paryżu w 1978 roku. Sprzedawał powierzchnię reklamową w magazynie la Revue des Vins de France w Paryżu. Będąc wielkim koneserem win burgundzkich, pewnego dnia postanawia opuścić życie stolicy i w 2004 roku przenosi się do Burgundii. Tam Orons kształci się w szkole enologicznej Bon. W 2005 roku wynajmuje XVI-wieczny dom, a wraz z nim dwie piwnice i zakłada swój negocjański dom La Maison Roman, zachowując historyczną nazwę budynku w nazwie gospodarstwa.

Do swoich win Orons kupuje winogrona, ale tylko od jednego plantatora. A na pytanie, czy ta farma jest bio, Orons odpowiada, że ​​winiarz jest za biedny, więc jego winnica jest zdecydowanie bio, ponieważ chemia jest teraz droga!

Selekcja już zebranych winogron jest surowa, ponieważ Orons wierzy, że tylko wino pochodzące ze zdrowych winogron będzie naturalne. Po spotkaniu z Nicolasem Joly ugruntowało się przekonanie Oronsa, że ​​witalność gleby i jakość winogron są głównymi składnikami produkcji wysokiej jakości wina. Teraz Orons produkuje tylko 10 cuvee. Swoje wina traktuje z czcią i po ludzku - rozmawia z nimi, konsultuje się, czasem nawet przeprasza :)

I oczywiście wszystko, co robi z winem, robi własnymi rękami, bez dodawania dwutlenku siarki lub dodawania go w mikroskopijnych ilościach, kiedy jest to absolutnie konieczne.

Orons założył również firmę Equivinum, produkującą pługi zaprojektowane specjalnie do uprawy gleby burgundzkich winnic. To dobre uzupełnienie przychodów, biorąc pod uwagę, że wina Orons produkuje nie więcej niż 8 tysięcy butelek rocznie, a środki z ich sprzedaży wyraźnie nie wystarczają na wynajęcie domu i zakup winogron.

Ponadto Orons pracuje w winnicach, uprawiając glebę swoimi pługami, wraz ze swoim wiernym towarzyszem, koniem Prospero. Orons nie tylko zajmuje się winnicami, z których kupuje winogrona, ale także pomaga swoim sąsiadom takim jak : Thibault Liger-Belair, Domaine des Epeneaux, Comtes Lafon. Gospodarstwo posiada również prosięta. Hodowla świń to kolejna pasja Oronsa. Do tej pory ma około 60 świń i prawie wszystkie rasy specjalnej rasy korsykańskiej - najlepszej rasy do produkcji szynki.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Maison Romane Macon "Chateau de Berze" Rouge 2020

Dostępny

209,00 zł Cena

Maison Romane Bourgogne Rouge 2020

Dostępny

219,00 zł Cena

Maison Romane Hautes-Côtes de Nuits Rouge 2020

Dostępny

239,00 zł Cena

Maison Romane Hautes-Côtes de Nuits Blanc 2020

Dostępny

239,00 zł Cena

Maison Romane Marsannay "Longeroies" 2020

Dostępny

339,00 zł Cena

Maison Romane Gevrey-Chambertin "La Justice" 2020

Dostępny

609,00 zł Cena