Lista produktów marki François de NicolayDomaine Chandon de Briailles powstała w 1834 roku. Początkowo istniały tylko winnice Savigny-lès-Beaune i Pernand-Verglesses. Pochodzące z dwóch mono-odmian (Pinot Noir i Chardonnay) wina mocno wyrażają autentyczność swojego terroir. Grands Crus hodowane są metodą tradycyjną z wykorzystaniem własnych koni pługowych, które zmiękczają i dotleniają glebę. Dzięki temu łatwiej dostarczać składniki odżywcze winoroślom.

Holistyczny szacunek dla życia, który przekłada się na zrównoważone, zdrowe winogrona zdolne do produkcji żywych, czystych i uwodzicielskich win, dlatego w 2005 roku winnica całkowicie na rolnictwo biodynamiczne. Wniosek o certyfikację EcoCert i Demeter skutkował jej otrzymaniem już w 2011 roku. Wina wydają się bardziej żywe i zdrowe, a przy zbiorach są lepiej zbalansowane między kwasowością a aromatami.

Francois chciał poszerzyć zasięg Chandon de Briailles, więc powstał projekt Maison de Nicolay. Kupuje całe winogrona i niesfermentowany sok winogronowy z sąsiednich winnic, które posiadają certyfikat biodynamiczny lub są w trakcie procesu. Po sprawdzeniu winogron, dokonuje selekcji, która może wspierać wzrost bez dodatku siarki lub drożdży - wina z czystego moszczu winogronowego. Winogrona fermentują i dojrzewają w piwnicy Savigny Les Beaune (bardzo stara jaskinia), bez pompowania, filtracji czy siarki i są butelkowane ręcznie metodą „chevre a deux becs”. W ten sposób zachowuje świeżość wina i pozwola wyraźnie wyrazić terroir.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Francois de Nicolay Beaujolais Cuvee Les Beaux Jours 2020

Dostępny

115,00 zł Cena

Francois de Nicolay "Chardoc" Chardonnay 2022

Dostępny

119,00 zł Cena

Francois de Nicolay Petillant Naturel "Objectif bulles"

Dostępny

147,00 zł Cena

Francois de Nicolay Chablis Villages 2019

Chwilowo niedostępny

201,00 zł Cena
Niedostępny

Francois de Nicolay Ladoix "Les Briquottes" 2017

Dostępny

209,00 zł Cena

Francois de Nicolay Bourgogne Cote d'Auxerre 2019

Dostępny

215,00 zł Cena

Francois de Nicolay Rully "Les Maizières" 2019

Dostępny

229,00 zł Cena

Francois de Nicolay Savigny les Beaune 1-er Cru 2019

Chwilowo niedostępny

329,00 zł Cena
Niedostępny