Lista produktów marki Vina CarmenViña Carmen to pierwsza chilijska winnica, założona w 1850 roku, ale także jedna z najbardziej przyszłościowych i nowoczesnych w swoim winiarskim stylu. Nazwa pochodzi od żony pierwotnego założyciela, ale być może jest niefortunne, że prawie 150 lat później szczep Carmenére został odkryty w ich winnicach, stając się odtąd symbolem nie tylko Carmen, ale także Chile. Wytwórnia Carmen produkuje dziś ogromną gamę odmian, w tym topowy Cabernet Sauvignon, fantastyczne Semillon, soczyste Cinsault, pikantne Sauvignon Blanc i oczywiście pikantne Carmenere. Młoda winiarka Emily Faulconer jest jedną z najbardziej ekscytujących w swoim pokoleniu i nadzoruje wszystkie linie, od łatwych do picia codziennych linii po najwyższej jakości wina premium z wszystkich głównych dolin Chile.

Viña Carmen jest uważana za pierwszą chilijską winnicę, założoną w 1850 roku przez Christiana Lanza. Od tego czasu pod wieloma względami wyprzedza swoje czasy, a przede wszystkim była pierwszą winnicą, która w 1996 roku stworzyła i sprzedała wino Carmenère, mieszając je z Cabernet Sauvignon i nazywając je Carmen Gran Reserva Grande Vidure (synonim Carmenère). W 1994 roku, 24 listopada, francuski ampelograf Jean Michel Boursiquot odwiedził winnice Viña Carmen, kiedy zauważył, że winorośl Merlot wygląda niezwykle podobnie do Carmenère, która została uznana za prawie wymarłą po tym, jak zniknęła z Francji po filokserze. To właśnie to odkrycie w winnicy Carmen doprowadziło do pojawienia się Carmenère jako jednej z najważniejszych odmian winorośli w Chile.

Dziś winiarnia Carmen to bardzo nowoczesny budynek z najnowocześniejszą technologią i jest własnością Santa Rita po tym, jak w 1987 roku stała się częścią Grupo Claro (która jest również właścicielem Doña Paula w Argentynie). Viña Carmen posiada szerokie portfolio win nadzorowane przez utalentowaną, młodą winiarz Emily Faulconer.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Carmenere Insigne Carmen 2018

Dostępny

52,00 zł Cena

Cabernet Sauvignon Insigne Carmen 2017

Dostępny

52,00 zł Cena

Merlot Insigne Carmen 2018

Dostępny

52,00 zł Cena

Chardonnay Insigne Carmen 2021

Dostępny

52,00 zł Cena

Carmenere Premier 1850 Reserva Carmen 2020

Dostępny

79,00 zł Cena

Cabernet Sauvignon Premier 1850 Reserva Carmen 2017

Dostępny

79,00 zł Cena