Lista produktów marki BestheimBestheim jest spółdzielnią winiarską, powstałą w wyniku kolejnych fuzji 5 alzackich winnic: Bennwihr, Westhalten, Obernai, Sigolsheim i Kientzheim-Kaysersberg.

Każda wioska w Alzacji ma swoją bogatą przeszłość. Historia Bestheim rozpoczęła się w wiosce Bennwihr, twierdzy słynnych Łowców Księżyca (po alzacku Mondfangers). Te zdeterminowane, niezależne i odważne jednostki podniosły poprzeczkę swoich ambicji coraz wyżej. Ich przydomek, którego pochodzenie zaginęło w mrokach dziejów, teraz określa wszystkich, którzy dołączyli do winnicy i trzymają się jej wizji.

Ich marzenie? Sięgnąć do księżyca i stworzyć Alzackie wina i Crémants, z których mogą być dumni. Ich wina, autentyczne, szczere i wierne terroir, oferują ekscytujące doznania zmysłowe.

Bestheim zachowuje ducha Łowców Księżyca: słońce i księżyc łączą siły, a cud cyklu winorośli trwa dzień po dniu w znakomitej alchemii. Bestheim napędza to wyjątkowe przedsięwzięcie swoimi autentycznymi, prestiżowymi i wyróżniającymi się produktami.

„W pogoni za księżycem, by zebrać czyste słońce” to motto, które określa również programowy aspekt strategii rozwoju marki Bestheim na najbliższe lata. Dziś legenda o Łowcach Księżyca jest interpretowana przez Bestheim dla teraźniejszości i przyszłości.

W 2005 roku Bestheim Crémant d'Alsace Grand Prestige zajął drugie miejsce w degustacji w ciemno zorganizowanej przez magazyn Crémant de France, obejmującej wybór szampanów i win musujących z całej Francji. Pierwsze i trzecie miejsca przypadły bardzo znanym szampanom, a ten fantastyczny występ w znacznym stopniu przyczynił się do podniesienia rangi marki.

W 2016 roku rocznik 2014 Grand Prestige Rosé został wybrany spośród 540 uczestników z 24 krajów w globalnym konkursie win musujących Confrontation Internationale des Meilleurs Effervescents du Monde. Oprócz zdobycia upragnionego złotego medalu (w sumie przyznano 34 medale w tej kategorii), 100% Pinot Noir Cuvée zajęło pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej!

W 2018 roku zarząd Bestheim podjął decyzję o rozpoczęciu procesu certyfikacji HVE (wysoka wartość środowiskowa) poziomu 3, w celu uzyskania certyfikatu dla wszystkich 428 winiarzy członków winnicy, których winnice zajmują ponad 1350 hektarów od północy do południe Alzacji. Ten wybór stanowi podstawę polityki CSR, która jest realizowana od kilku lat poprzez różne inicjatywy określone w karcie Future Generations.

Bestheim wdrożył także szereg środków mających na celu ochronę naszych zasobów naturalnych: panele słoneczne, drewniane ramy zewnętrzne budynków, pozwalające na lepszą izolację, a tym samym zmniejszenie zużycia energii oraz stosowanie technologii i materiałów pozwalających na ograniczenie zużycia wody itp.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Bestheim Riesling Classic Alsace AOC 2019

Dostępny

75,00 zł Cena

Bestheim Pinot Gris Classic Alsace AOC 2021

Dostępny

86,00 zł Cena

Bestheim Gewurztraminer Classic Alsace AOC 2020

Dostępny

87,00 zł Cena