Lista produktów marki FRANSCHHOEK CELLAR

Franschhoek Valley to szeroka, porośnięta winnicami dolina w południowo-wschodnim narożniku Paarl , na Przylądku Zachodnim w RPA . Ta mała dolina jest domem dla niektórych z najsłynniejszych winnic w RPA i produkuje wino od XVII wieku.

Shiraz i Cabernet Sauvignon to kluczowe winogrona stojące za pełnymi czerwonymi winami Franschhoek. Region kojarzony jest również z produkcją wina musującego Cap Classique produkowanego głównie z mieszanek Chardonnay i Pinot Noir . Winnice Franschhoek znajdują się w dolinie. Góry Wemmershoek na północy oddzielają ją od doliny rzeki Breede , a góry Groot Drakenstein i Franschhoek na południu chronią je przed silnymi wpływami oceanicznymi. Rzeka Berg, mająca swój początek w Górach Drakenstein, przepływa przez centrum Franschhoek w kierunku Paarl. Ta topografia jest idealna do uprawy winorośli.

Franschhoek ma ciepły, kontynentalny klimat , który idealnie nadaje się do produkcji ciężkich, mocnych win czerwonych oraz bogatych, owocowych win białych. Cienie rzucane przez otaczające góry pomagają obniżyć temperaturę, zmniejszając ilość światła słonecznego docierającego do winorośli. 

Gleby w Franschhoek składają się w dużej mierze z aluwialnych piaskowców, chociaż na zboczach gór na północy znajdują się złoża granitu. Podczas gdy ciężkie gleby bliżej rzeki mają pewne właściwości zatrzymywania wody, gleby piaszczyste na niższych zboczach szybko odwadniają. Oznacza to, że pomimo rozsądnych opadów deszczu w okolicy w okresie zimowym, nadal wymagane jest nawadnianie. Winnice sadzi się na tym obszarze od końca XVII wieku, kiedy wygnani francuscy hugenotowie przywieźli swoją wiedzę na temat uprawy winorośli do swojego nowego domu w Afryce Południowej. Franschhoek (po holendersku „francuski zakątek”) nadal zachowuje silne francuskie wpływy, widoczne w wielu nazwach winnic i stylu architektonicznym miasta. Franschhoek Valley to samodzielny region przybrzeżny objęty programem apelacyjnym.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

La Cotte Mill Chenin Blanc Franschhoek 2022

Dostępny

49,00 zł Cena

Statue de Femme Sauvignon Blanc Franschhoek 2022

Dostępny

49,00 zł Cena

Stone Bridge Pinotage Franschhoek 2019

Dostępny

49,00 zł Cena

Baker Station Shiraz Franschhoek 2019

Dostępny

49,00 zł Cena