Lista produktów marki La Rioja Alta S.A.La Rioja Alta to jedno z najbardziej renomowanych winnic w regionie Rioja, założone w 1890 roku przez pięć rodzin z Rioja i Kraju Basków. Jest szczególnie znane ze swoich klasycznych, pikantnych czerwonych win Gran Reserva, które mogą dojrzewać przez wiele dekad.

Historia

La Rioja Alta została założona w 1890 roku przez pięć rodzin: Daniel-Alfredo Ardanza y Sanchez, Saturnina Garcia Cid y Gárete, Dionisio del Prado y Lablanca, Felipe Puig de la Bellacasa y Herrán, i Mariano Lacorte Tapia. W 1904 roku Alfredo Ardanza połączył grupę ze swoją własną winnicą.

Metody produkcji

Wina La Rioja Alta są wytwarzane w nowoczesnym zakładzie winiarskim w pobliżu Haro. Dojrzewają w tradycyjnych beczkach bordeaux, wszystkie wykonane z amerykańskiego dębu. Przelewane są ręcznie co 6 miesięcy przez 8 zespołów pracujących na pełny etat. Nie filtruje się ich przed butelkowaniem i dalej dojrzewają w butelce przed sprzedażą.

Winnice

La Rioja Alta posiada imponujące portfolio winnic o powierzchni ponad 700 ha, w tym 470 ha w Rioja Alta, 65 ha w Alavesa, gdzie produkuje się Barón de Oña, 63 ha w Baja, 74 ha w galicyjskim denominacji Rías Baixas i 95 ha w DO Ribero del Duero.

Unikalne cechy

La Rioja Alta ma kilka unikalnych cech, które wyróżniają je na tle innych producentów wina. Wszystkie winogrona są zbierane ręcznie, a beczki są produkowane na miejscu zarówno z amerykańskiego, jak i francuskiego dębu. Wszystkie wina są dystrybuowane bezpośrednio, co gwarantuje najwyższą jakość.

Nowoczesność i tradycja

La Rioja Alta łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Wina są wytwarzane w sposób tradycyjny, ale z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wina dojrzewają w beczkach dębowych, które są produkowane na miejscu w stuletnich obiektach w Haro. Co sześć miesięcy każda beczka jest ręcznie przekładana przy świetle świecy.

Wina

La Rioja Alta produkuje różne rodzaje win, w tym Gran Reserva 890, Gran Reserva 904 "Selección Especial", Viña Arana Gran Reserva, Viña Ardanza i Viña Alberdi. Każde z nich ma swoje unikalne cechy i jest wyjątkowe w swoim rodzaju.

Zakład produkcyjny

Zakład produkcyjny La Rioja Alta znajduje się w pobliżu Haro. Jest to nowoczesny obiekt, w którym produkuje się wina z własnych winogron, wykorzystując najnowocześniejszą technologię.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Torre de Oña Finca San Martín Crianza Rioja DOCa 2020

Dostępny

95,00 zł Cena

La Rioja Alta Vina Alberdi Reserva Rioja DOCa 2019

Dostępny

165,00 zł Cena

Aster Crianza Ribera del Duero DO 2019

Dostępny

179,00 zł Cena

La Rioja Alta Vina Ardanza Reserva Rioja DOCa 2017

Dostępny

289,00 zł Cena

La Rioja Alta Vina Arana Gran Reserva Rioja DOCa 2015

Dostępny

299,00 zł Cena

Lagar de Cervera Albarino Rias Baixas DO 2022

Chwilowo niedostępny

149,00 zł Cena
Niedostępny