Lista produktów marki Andrea PilarWinnice Andrei i Pilar, brata i siostry w winie, są dobrze zakorzenione w Umbrii – ale nie takiej, jaką sobie wyobrażamy – w zasięgu toskańskich wiatrów. Malowniczo położone na pocztówkach wzgórza z innych obszarów ustępują miejsca poszarpanym, dzikim i stromym zboczom, gdzie doliny, strumienie, pola i winnice przecinają gęste lasy, pozwalając tu i ówdzie rzucić okiem na piękne wioski i starożytne zamki.

W Alta Umbria, gdzie kolor zielony jest ciemniejszy i bardziej intensywny, zaznaczając nieciągłość, która jeszcze bardziej podkreśla silną tożsamość tego obszaru. Wzdłuż winnic przepływa rzeka Niccone, a szczyty zapewniają przewiewny klimat, który nadaje winom odurzające nuty i autentyczny smak.

Winnica jest podzielona na kilka działek w trzech różnych grupach, w zależności od ich wieku i położenia. Najstarsze winnice sięgają 1998 roku i są w pełni produkcyjne. Wysokości wahają się od 250 do 400 metrów.

Najwyższe i najbardziej wentylowane wzgórza są poświęcone Pinot Noir. Inne odmiany są związane z najstarszymi tradycjami, jak w przypadku Sangiovese, Malvasia Nera, Ciliegiolo i Montepulciano, a także nowszymi metodami, zaczynając od Syrah, zaledwie kilka kroków od Cortony. Wśród białych wyróżniają się Grechetto, Malvasia Bianca i Friuliano, co świadczy o obecności wpływów z Północy po wojnie.

Winogrona, uprawiane z największą starannością i zwykle zbierane od połowy września do połowy października. Fermentacja jest całkowicie naturalna przy użyciu wyłącznie rodzimych drożdży, wytwarzanych w różnych kadziach stalowych oraz w kadziach z dębu ściętego stożkowego o pojemności 40 hl. W tych końcowych pojemnikach, w sumie 10, zachodzą również procesy fermentacji jabłkowo-mlekowej i dojrzewania.

W kantynie wszystkie procesy są proste i dokładne, bez żadnych skrótów i sztucznych środków. Dojrzewanie wina podlega tym samym zasadom: niezależnie od tego, czy odbywa się w stali, cemencie czy drewnie, proces musi wydobyć owoce i charakter ziemi, nie przytłaczając go.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Andrea Pilar Musugazzo Frizzante IGP Umbria 2021

Dostępny

89,00 zł Cena

Andrea Pilar Calaverna IGP Umbria 2021

Dostępny

96,00 zł Cena

Andrea Pilar Bocca Dei Fossi IGP Umbria 2021

Dostępny

96,00 zł Cena

Andrea Pilar Malvasia Nera IGP Umbria 2020

Dostępny

96,00 zł Cena

Andrea Pilar Syrah IGP Umbria 2019

Dostępny

96,00 zł Cena