Lista produktów marki Château De GaudouOd siedmiu pokoleń winiarze z Château de Gaudou uczestniczą w budowie i rozsławieniu apelacji Cahors. Mottem domu Gaudou jest przekazywanie emocji, towarzyskość i dzielenie się winem. Historia Gaudou rozpoczyna się na początku XVIII wieku. W tamtym czasie był to tylko kawałek ziemi z małym domkiem z widokiem na dolinę Vire-sur-Lot. Posiadłość została rozbudowana w 1733 roku m.in. poprzez budowę piwnicy oraz dojrzewalni.

W 1966 roku nowe wydarzenia zrewolucjonizowały porządek w posiadłości rodziny Durou. Stworzono pierwszą etykietę, która oficjalnie wyznaczyła początek komercyjnego rozwoju Gaudou i rozpoczęto sprzedaż wina butelkowanego, które do tej pory sprzedawane było wyłącznie w beczkach.

Większość win jest wspaniałą interpretacją odmiany Malbec, który stanowi ponad 80% nasadzeń w winnicy. Od 2010 roku praktykuje się certyfikowane, zrównoważone rolnictwo, aby chronić bioróżnorodność w winnicy. Część winnicy stopniowo przechodzi na wina ekologiczne wraz z nowymi rocznikami, aby zapewnić jeszcze lepszą jakość i oddać szacunek dla środowiska. Średni wiek winorośli wynosi ponad 50 lat, a najstarsze sięgają ponad 120 lat!

W Château de Gaudou pokolenia rodziny dorastają razem pośród winnic i przekazują swoją wiedzę winiarską. Dziś posiadłością zarządza Fabrice Durou, pełny pasji winiarz, który marzy, aby podbić świat swoimi winami, które są dostępne od Kanady aż po Chiny, a od teraz również w Polsce! W ofercie znajdują się różne style win, od podstawowych i niezobowiązujących, po takie które mogą dojrzewać przynajmniej 30 lat.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Gaudou La Charmeuse Côtes du Lot IGP 2022

Dostępny

58,00 zł Cena

Châtelet de Gaudou Tradition Cahors AOC 2019

Dostępny

65,00 zł Cena

Château de Gaudou Grande Lignée Cahors AOC 2018

Dostępny

89,00 zł Cena