Lista produktów marki BressanHistoria winnicy sięga aż do 1726 roku, kiedy urodził się Giacomo Bressan, pierwszy założyciel winnic we Friuli. Obecnie prowadzący biznes Fulvio to już 9 pokolenie rodziny Bressanów. Razem z ojcem Nereo, żoną Jeleną – kontynuują tradycje winiarskie regionu.

Historia zapisana w muszli, gdzie w czasach największej wegetacji widać fale liści winorośli o jaskrawozielonym kolorze, gdzie zbocza regionu Collio powoli zanikają, otwierając się na dolinę rzeki Isonzo, w zakątku ziemia chroniona od północy przez Alpy, a od południa otwarta na ciepłe wiatry Morza Adriatyckiego; gdzie wyjątkowe połączenie elementów naturalnych (geografii, geologii i klimatu) tworzy terroir zarówno wyjątkowe, jak i niepowtarzalne dla uprawy winorośli; to tam znajduje się winnica Fulvio Bressana.

Na 20 hektarach rodzina Bressan produkuje rocznie około 55.000 butelek wina, z lokalnych szczepów: Schiopettino, Pinot Nero, Pinot Grigio i Ribolla Gialla.

Szczepy winorośli zostały posadzone w rzędach, które zachowują idealne odległości i orientacje dla roślin zaprojektowanych do wyjątkowo niskiej produkcji winogron o wyjątkowej jakości, zgodnie z filozofią, która zawsze miała na celu produkcję win na najwyższym poziomie.

Po raz kolejny powtarzając koncepcję, że doskonałe wino powstaje z wysoko wyselekcjonowanych winogron, przytoczone powyżej przesłanki stają się warunkami, których nie można zignorować dla tych, jak my, którzy przyjmują proces produkcji wina zgodny z naturalną linią, w której filozofia nie wymuszając etapów transformacji, pozostawia naturalne drożdże, naturalnie obecne w winogronach - zadanie spontanicznej fermentacji, która uprzywilejowuje „typową naturę” wina, bez tolerancji dla zewnętrznych manipulacji lub dodatków. Mamy potwierdzenie z prawie 300 zbiorów, że „wielkie wino” to wyjątkowy produkt – szczególne dziecko naturalnej ewolucji, która szanuje starożytne obrzędy i nigdy nie ignoruje najmniejszego, pozornie nieistotnego szczegółu.

Dlatego nasza rola jako winiarzy, mówi Fulvio,  jest „zredukowana” do zadania cierpliwego podążania za winem w jego osobistej przemianie, jak w przypadku mozaiki, w której każdego dnia dodawane są nowe kafelki, aby poprawić cały obraz. Umiejętności i sprawdzone doświadczenie dalekowzrocznych mistrzów winiarstwa polegają na podążaniu za jego wyrafinowaniem, z określonymi metodami i ramami czasowymi, aby doprowadzić wino do tego magicznego momentu degustacji.

Ostrożnie popijając jedną z tych pereł, można dostrzec, że historia winiarni Bressan jest złożona, utworzona z miłości do tego, co zbiorowa wyobraźnia nazwała wartościami: trzy wieki historii przekazywane z ojca na syna, reprezentujące wyjątkowe dziedzictwo, w którym przeszłość żyje na nowo każdego dnia, bo to jeszcze nie koniec...

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Bressan Carat Venezia Giulia IGT 2017

Dostępny

271,00 zł Cena

Bressan Verduzzo Friulano Venezia Giulia IGT 2017

Dostępny

281,00 zł Cena

Ego Bressan Cabernet Franc Schiopettino Venezia Gulia IGP 2017

Dostępny

292,00 zł Cena

Schioppettino IGT Venezia Giulia Bressan 2017

Dostępny

298,00 zł Cena

Pinot Nero IGT Venezia Giulia Bressan 2016

Dostępny

298,00 zł Cena

Bressan Grigio in Grigio Venezia Giulia IGT 2017

Dostępny

329,00 zł Cena

Pignol IGT Venezia Giulia Bressan 2004

Dostępny

754,00 zł Cena