Lista produktów marki Marcel DeissMarcel Deiss to francuski filozof i producent win z siedzibą w małej wiosce Bergheim w Alzacji. Rodzina Deiss uprawia winogrona w regionie od 1744 r.
a założyła własną winiarnię w 1947 r.

Marcel Deiss jest humorystycznie określany jako największy filozof wśrod winiarzy albo największy winiarz wśród filozofów.

Obecnie winnice Deiss są obsadzone w Pinot Gris, Riesling, Gewürztraminer i Muscat.  Winnica obejmuje 26 hektarów obsadzonych na zboczach wzgórz rozciągających się na dziewięć gmin. Obejmuje grunty w winnicach Mambourg, Altenberg de Bergheim i Schoenenbourg, z których wszystkie są produkowane jako mieszanki, aby pokazać charakter terroir, a nie szczepów.

Marcel Deiss odegrał kluczową rolę w przekonaniu INAO, aby etykietowanie odmian było opcjonalne zarówno dla win AOC Alsace, jak i Alsace Grand Cru. Marcel Deiss produkuje szeroką gamę win o różnym poziomie jakości, od typowego AOC Alsace po wina Grand Cru. Istnieje również niewielka gama win Vendange Tardive i Sélection de Grains Nobles wytwarzanych ze szlachetnych alzackich odmian.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz