Lista produktów marki Hollókői MihalyRodzina Hollókői, a to już piate pokolenie, posiada 11 hektarów starych winnic w 3 większych obszarach w winnicach Nyerges, Jónap i Pipiske. U Hollókői, jak w większości winnic z Tokaju, występują wulkaniczne gleby, z dużą zawartością różnorodnych skał. Wpływ Karpat okalających Tokaj od północnej strony tworzy doskonały mikroklimat z długimi, ciepłymi dniami i wilgotnymi nocami. Taka pogoda jesienią stwarza idealne warunki do rozwoju grzyba Botrytis Cinerea i powstawania szlachetnej białej pleśni pożądanej przy uprawie winogron wykorzystywanych w winach Aszu. 

Struktura odmianowa winnic:

- 60% Furmint: najszlachetniejsza i najstarsza odmiana tokaju, która stanowi podstawę win. Późnodojrzewająca, o żywym kwaskowatym charakterze

- 15 % Hárslevelű: również lokalna odmiana, z dużymi luźnymi skupiskami, nadającymi przyjemny zapach i miękkość winu

- 25% Sárgamuskotály: bardzo aromatyczna, wcześnie dojrzewająca odmiana, która nie toleruje kaprysów pogody, być może jedna z najstarszych odmian winorośli, prawdopodobnie została sprowadzona do Europy z Azji Środkowej w czasach greckich

Rodzinna tradycja produkcji wina sięga XX wieku, natomiast 75-letni Mihaly sygnuje winnicę swoim nazwiskiem od 1984r. Jednym z centralnych punktów winnicy jest ponad 500-letnia piwnica, w której, w dębowych beczkach z drewna pochodzącego z węgierskich Gór Zemplińskich dojrzewają najlepsze wina Szamorodni oraz Aszu. 

Efektem wieloletniej, ciężkiej pracy Mihaly Hollókői'a jest przyznany w 2004 roku honorowy tytuł Winiarza Roku Tokaj-Hegyalja.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Tokaji Sargamuskotaly Szaraz Hollokoi Mihaly 2018

Dostępny

55,00 zł Cena

Tokaji Furmint Feledes / Semi sweet Hollokoi Mihaly 2019

Dostępny

59,00 zł Cena

Tokaji Sargamuskotaly Sweet Hollokoi Mihaly 2017

Dostępny

63,00 zł Cena

Tokaji Szamorodni Hollokoi Mihaly 2017

Dostępny

69,00 zł Cena

Tokaji Aszu 3 puttonyos Hollokoi Mihaly 2016

Dostępny

109,00 zł Cena

Tokaji Aszu 6 puttonyos Edes Hollokoi Mihaly 2007

Dostępny

229,00 zł Cena