Lista produktów marki Bodegas PisanoW 1870 roku Francesco Pisano, pradziadek obecnych właścicieli Daniela, Eduardo i Gustavo, po raz pierwszy przybył do Urugwaju z włoskiej Ligurii z żoną, która z kolei pochodziła z kraju Basków.W 1914 roku Césare Secundino Pisano, syn Francesco, przybył i osiedlił się w rejonie Progreso w departamencie Canelones i założył oryginalne winnice. Rocznik 1924 pozwolił mu zrobić pierwsze wino, będące wynikiem doświadczenia, które przekazał mu ojciec i które przywiózł ze sobą z rodzinnej Ligurii. 

Winiarnia Pisano jest dziś jedną z najbardziej prestiżowych w kraju i produkuje ręcznie tylko 380 000 butelek rocznie. Jej wina mają typową urugwajską osobowość i są zorientowane na wysokiej jakości segment rynku. Odzwierciedlając jego filozofię prostoty, sprzęt w jego winnicy jest celowo prosty. Jego celem jest wytwarzanie wina w jak najbardziej naturalny sposób i przy minimalnej manipulacji.

Winnice znajdują się w pobliżu Río de la Pata, 25 km na północ od Montevideo, 34° szerokości geograficznej południowej. Jego gleby są gliniasto-gliniasto-wapienne i korzystają ze słonecznego i chłodnego klimatu atlantyckiego. Pierwotny areał obejmuje 30 hektarów Tannat, Cabernet Sauvignon i Merlot, obsadzonych w dużym zagęszczeniu i ograniczonej produkcji, a także niektóre Chardonnay i Torrontés, które są uprawiane i zbierane ręcznie. W ostatnim czasie powstały nowe winnice Pinot Noir, Syrah, Petit Verdot i Viognier, aby sprostać rosnącemu wzrostowi eksportu.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Pisano Cisplatino Tannat Small Reserve 2020

Dostępny

64,00 zł Cena

Pisano Cisplatino Torrontes Small Reserve 2019

Dostępny

64,00 zł Cena

Pisano Río De Los Pájaros Torrontés 2019

Chwilowo niedostępny

75,00 zł Cena
Niedostępny

Pisano Río De Los Pájaros Tannat – Syrah - Viognier 2019

Dostępny

86,00 zł Cena

Pisano Tannat RPF 2018

Dostępny

105,00 zł Cena

Pisano Petit Verdot RPF 2017

Dostępny

119,00 zł Cena