Lista produktów marki Château du Cèdre

Château du Cèdre to rodzinna posiadłość położona w Cahors w południowo-zachodniej Francji. Nazwa zamku pochodzi od stuletniego drzewa cedrowego. Od 1988 roku Château du Cèdre specjalizuje się w produkcji win z Malbec.

Posiadłość obejmuje 27 hektarów (67 akrów) winnic obsadzonych głównie odmianami czerwonych winogron, które są synonimami Cahors: Malbec, Merlot i Tannat. W odróżnieniu od współczesnych regionów, posiadłość uprawia również niewielkie ilośći Viognier, Sémillon, Muscadelle i Sauvignon Blanc.

Największy obszar winnic na terenie posiadłości to 13-hektarowa działka zwrócona w kierunku południowo-zachodnim, zajmująca wapienny płaskowyż. Pozostałe dwie działki winnic posadzone są na glebach żwirowych z ekspozycją południową.

Château du Cèdre's grand vin to mieszanka z przewagą Malbec z mniejszym udziałem Merlot i Tannat, która leżakuje w dębie przez 22 miesiące. Uzupełnieniem tego klasycznego wina Cahors jest oferta odmianowa posiadłości Malbec - Le Cèdre.


W winiarni Château du Cèdre do leżakowania swoich win stosuje beczki z dębu burgundzkiego. W niektórych przypadkach posiadłość wykorzystuje lekko tostowane, duże dębowe beczki w celu optymalnego dojrzewania wina. Fermentacja prowadzona jest w obecności dzikich drożdży.

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Malbec Cedre Heritage Cahors 2018

Dostępny

76,00 zł Cena

Chateau du Cedre Cahors 2018

Dostępny

136,00 zł Cena

Le Cedre 2018

Dostępny

309,00 zł Cena