Lista produktów marki Santo Isidro de PegõesWszystko zaczęło się, gdy wielki właściciel i piwny magnat José Rovisco Pais przekazał swoje posiadłości w Pegões lizbońskim szpitalom państwowym. Na tych posiadłościach rząd zrealizował duży projekt „kolonizacyjny”, przekazując ziemię tysiącom robotników rolnych i kierując plantacją 830 hektarów winnic. Spółdzielnia powstała 7 marca 1958 roku w celu wsparcia technicznego i logistycznego „okrężnic”. Część wsparcia polegała na odbiorze i przetwarzaniu ich winogron. Tam narodziły się pierwsze wina Pegões.

Na początku Spółdzielnia otrzymywała wsparcie finansowe i techniczne od państwa.

W wyniku rewolucji portugalskiej 1974 roku Spółdzielnia została przejęta i nastąpił okres niestabilności. Proces ten został później odwrócony iw ciągu ostatnich piętnastu lat Spółdzielnia realizowała systematyczną strategię modernizacji i konsolidacji finansowej, której głównym celem była ciągła poprawa jakości i wartości swoich win.

W tym okresie Spółdzielnia wydała około 15 000 000 € na zakup nowego sprzętu do winifikacji i stabilizacji na zimno oraz kilka baterii kadzi do fermentacji w kontrolowanej temperaturze. Inne zakupione wyposażenie obejmowało prasy pneumatyczne i próżniowe, nowoczesną linię do napełniania, etykietowania i pakowania butelek, oczyszczalnie ścieków, piwnice do leżakowania wina z ponad 3000 beczek, ulepszenia budynków i dróg dojazdowych itp.

Zainstalowano zaawansowane systemy komputerowe do celów administracyjnych i kontroli procesów.

Spółdzielnia posiada certyfikaty zgodne z NP EN ISO 9001:2000 oraz HACCP.

Terroir Pegões znajduje się pomiędzy dwoma rezerwatami przyrody – ujściem Tagu na północnym zachodzie i Sado na południowym zachodzie, po wschodniej stronie wzgórz Arrabida i po zachodniej stronie gliniastej prowincji Alentejo. Region Pegões jest wyjątkowy pod względem klimatu i warunków glebowych.

Klimat jest typu śródziemnomorskiego, a gleba, zwana „Pliocenico de Pegões”, jest glebą piaszczystą utworzoną przez miliony lat przez piasek transportowany przez rzeki Tag i Sado. To połączenie klimatu i gleby daje początek wyjątkowym winom Pegões.

Obecnie Pegões to nowoczesna i konkurencyjna winiarnia, rozpoznawalna zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Wina Pegões zostały wyróżnione ponad 500 nagrodami na najważniejszym międzynarodowym konkursie winiarskim w ciągu ostatnich 10 lat. Zostaliśmy wyróżnieni w 2014 roku 4 winnicą w Portugalii i 37 na świecie.

Z winnicami o powierzchni 1117 hektarów i średnią roczną produkcją winogron około 11 000 000 ton, 70% czerwonych i 30% białych. Czerwone odmiany to: Castelão (Periquita) 65% i Touriga Nacional, Aragonês i Cabernet Sauvignon, między innymi 35%. Jeśli chodzi o białych, większość to Fernão Pires 40% i Muscat 25%, Tamarez, Arinto, Antão Vaz, Verdelho i Chardonnay, które stanowią pozostałe 35%.

Winiarnia produkuje szeroką gamę win – Regional, Selected Harvest i Vintage, a także specjały, takie jak Muscat, Eau de Vie i Musujące.

Całą produkcję sprzedaje się w butelkach (12 mln) – 65% na rynek krajowy i 35% na eksport.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Santo Isidro Semi Dry Tinto

Dostępny

29,00 zł Cena

Santo Isidro Semi Sweet Tinto

Dostępny

29,00 zł Cena

Santo Isidro Semi Sweet Branco

Dostępny

29,00 zł Cena

Santo Isidro Semi Dry Branco

Dostępny

29,00 zł Cena

Santo Isidro Moscatel de Setubal DOC

Dostępny

44,00 zł Cena