Lista produktów marki Winnica Turnau© Małgorzata Opala

Wszystko zaczęło się od Jerzego Turnaua, który był właścicielem ziemskim i twórcą kursów rolniczych we Lwowie. Historia nie pozwoliła na bezpośrednią kontynuację jego dzieła, ale jeden z jego prawnuków – Zbigniew Turnau – od wielu lat prowadzi duże gospodarstwo rolne, zajmujące się uprawą zbóż i rzepaku, w czym pomaga mu syn Jacek. Korzystna lokalizacja i przyjazny owocom klimat zrodziły wreszcie pytanie: a może wino? Tym bardziej, że jednym z wieloletnich współpracowników Zbigniewa jest Tomasz Kasicki, sadownik i od 2013 również enolog.

Wśród licznych potomków Jerzego Turnaua znalazł się też Grzegorz, który po pradziadku odziedziczył skłonności artystyczne. Odległych (geograficznie i zawodowo) kuzynów połączyła wiele lat temu przyjaźń i wspólne marzenie o powrocie do rodzinnych tradycji. Pewnego dnia panowie Zbigniew, Grzegorz, Tomasz i Jacek postanowili połączyć swoje siły i tak powstała Winnica Turnau.

Trwające od 2010 roku nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego pozwoliły na stworzenie nowoczesnej winnicy z własną przetwórnią. Fakt, że rzecz dzieje się w Polsce – kraju niekojarzącym się jednoznacznie z winem – skłoniła właścicieli do szukania wsparcia wśród bardziej doświadczonych winiarzy. Zaproszenie do współpracy z Winnicą Turnau przyjął Frank Faust – uznany twórca win z Nadrenii.

W latach 90-tych termin „Wina z Polski” prawie nie istniał. W ostatnich latach sprzedaż wina polskiego, jak i zainteresowanie tą tematyką jednak stale rośnie.

Winnica Turnau składa się z dwóch parceli mających w sumie 34 hektarów. Obsadzone są głównie szczepami Solaris i Johanniter, a także Riesling, Hibernal, Seyval Blanc, Rondo, Regent i Cabernet. Tworzy się tu również wino lodowe z zamarzniętych zimą owoców oraz wino musujące Classique Brut. Dobrze wyposażona przetwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie wszystkich parametrów wina, na każdym etapie produkcji. 

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Szlachetny Zbiór Winnica Turnau 2022

Dostępny

109,00 zł Cena

Solaris Winnica Turnau 2022

Dostępny

109,00 zł Cena

Seyval Winnica Turnau 2022

Dostępny

109,00 zł Cena

Rondo/Regent Winnica Turnau 2020

Dostępny

109,00 zł Cena

Hibernal Winnica Turnau 2022

Dostępny

119,00 zł Cena

Riesling Winnica Turnau 2021

Dostępny

139,00 zł Cena

Pinot Noir Winnica Turnau 2020

Dostępny

169,00 zł Cena