Lista produktów marki Two Hands WinesPomysł na Two Hands narodził się we wrześniu 1999 roku, kiedy założyciele, Michael Twelftree i Richard Mintz, siedzieli na przyjęciu zaręczynowym przyjaciela i zdecydowali, że nadszedł czas, aby wyprodukować własne wino i wprowadzić je na rynek światowy.

Pierwotnym celem było i nadal jest wytwarzanie możliwie najlepszych win na bazie Shiraz z cenionych regionów uprawy w całej Australii. Przy tak dużej ilości australijskiego wina sprzedawanego na całym świecie pod wieloregionalnymi etykietami w formalnym stylu, intencją było przełamanie schematu i pokazanie różnorodności australijskiego Shiraz poprzez podkreślenie cech regionalnych i winnic, pozwalając, aby owoce były główną cechą wina.

Pierwszy zbiór Two Hands miał miejsce w 2000 roku, po skromnej inwestycji w wysokości 30 000 dolarów i zaczynając od zaledwie 17 ton owoców. Podróż się zaczęła.

Kontakty Michaela z winami w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii pomogły wprowadzić markę na rynek, a pochlebne reakcje krytyków sprawiły, że Two Hands znalazło się w centrum uwagi wkrótce potem. Wczesny sukces pomógł firmie Two Hands w stopniowym zwiększeniu produkcji i wypuszczeniu na rynek pełnej serii Garden z rocznika 2003, czegoś naprawdę wyjątkowego w Australii. Gnarly Dudes dołączył do swojego partnera stajennego Angels’ Share in the Picture Series, a portfolio zaczęło nabierać kształtu. Później tego samego roku Michael jechał zakurzoną drogą w zachodnich pasmach Doliny Barossa i po raz pierwszy zobaczył zaniedbany niezamieszkany domek obok Marananga Creek, który miał stać się domem Two Hands – Kraehe House. Wizją Michaela było odzwierciedlenie dziedzictwa Barossy za pomocą fasady i werandy z piaskowca, ale stworzenie czegoś nowoczesnego i luksusowego wewnątrz: Cellar Door and Bakehouse zostały otwarte w grudniu 2003 roku w samą porę na Boże Narodzenie i wywróciły lokalną gościnność do góry nogami – każdy mógł chodzić i skosztować Flagship Shiraz Ares, bez względu na to, skąd pochodzą i czy mają pieniądze do wydania.

"Produkcja wina to dla mnie praca z miłości, pasja i rzemiosło. Zwiedziłem każdą winnicę, podjąłem każdą decyzję dotyczącą zbioru i spróbowałem każdej pojedynczej beczki każdego wina, które kiedykolwiek wyprodukowaliśmy. Nie mogę sobie wyobrazić, że na całym świecie jest zbyt wielu właścicieli winnic, którzy tak osobiście podchodzą do dążenia do jakości"

                                                  Michael Twelftree 

Do końca 2004 roku w tym samym miejscu zbudowano najnowocześniejszą wytwórnię win, zaprojektowaną specjalnie do obsługi małych partii. Aby zmaksymalizować indywidualne cechy regionalne i odmianowe oraz umożliwić lepszą kontrolę jakości, każdą partią owoców, bez względu na to, jak małą, można było zajmować się oddzielnie, od zgniatania po fermentację i dojrzewanie w dębie. Nowa winiarnia zrewolucjonizowała możliwości winiarskie i eksperymenty kwitły, testowano nowe odmiany, przyjęto nowe techniki, z drzwiami do piwnicy jako idealnym miejscem dla niektórych prób testowania rynku.

Winnica Coach House w Greenock istniała już od 2002 roku, ale teren Marananga pozwolił również na rozwój winnicy obok Kraehe House, z 5 akrami Shiraz zasadzonymi od 2005 roku w celu przyszłego zaopatrzenia w winogrona w ramach długoterminowego celu powiększanie majątku. Mając dobrze ugruntowaną regionalność serii Garden Series, następnym logicznym krokiem było zbadanie terroiru poszczególnych winnic, które miały X-Factor, i uruchomiono serię Single Vineyard. Zippy's Block z 2005 roku był pierwszym wydaniem, a jego wprowadzenie uzupełniło czteropoziomowe portfolio.

Kontynuowano liczne wyróżnienia, w tym Robert Parker, który nazwał Two Hands „najlepszym negocjatorem na południe od równika”, a popyt na całym świecie gwałtownie wzrósł w kolejnych latach, gdy wina rozszerzyły się na rynki eksportowe w Europie, Azji, Ameryce Północnej i, oczywiście Australia. W listopadzie 2012 roku Two Hands po raz dziesiąty z rzędu znalazło się na liście Top 100 magazynu Wine Spectator, co nie ma sobie równych w żadnej winnicy na całym świecie.

W 2015 roku pochodzący z Kolorado Tim Hower został drugą „ręką” w podróży Two Hands. Miłość Tima do Doliny Barossa doprowadziła go do nabycia kilku najlepszych winnic w całym regionie i doprowadziła go do kontaktu z Two Hands, co zakończyło się jego inwestycją w lutym. Od czasu zaangażowania Tima, Two Hands zabezpieczyło dodatkowe winnice, w szczególności obszar Świętego Graala przy Seppeltsfield Road, który ma być dalej rozwijany w 2016 roku.

W 2021 roku pod koniec ubiegłego roku ukończono mural przedstawiający inspirację i podróż naszej winnicy Świętego Graala autorstwa utalentowanego artysty i przyjaciela LCND. To pozycja obowiązkowa podczas wizyty w naszym domu w Marananga.

Dziś Two Hands jest własnością Michaela Twelftree wraz z dyrektorem generalnym Pierre-Henri. Ponieważ Michael i Pierre mają wspólną ambitną wizję przyszłości, następny rozdział Two Hands z pewnością będzie ekscytujący.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Two Hands Angels’Share Shiraz McLaren Vale 2020

Dostępny

143,00 zł Cena

Two Hands The Boy Riesling Clare Valley 2021

Dostępny

143,00 zł Cena

Two Hands Sexy Beast Cabernet Sauvignon McLaren Vale 2022

Dostępny

149,00 zł Cena

Two Hands Gnarly Dudes Shiraz Barossa Valley 2021

Dostępny

151,00 zł Cena

Two Hands Bella`s Garden Shiraz Barossa Valley 2018

Dostępny

289,00 zł Cena

Two Hands Daves’s Block Shiraz McLaren Vale 2019

Dostępny

439,00 zł Cena

Two Hands Holly Grail Shiraz Barossa Valley 2016 2020

Dostępny

477,00 zł Cena