Lista produktów marki Villa WolfW 1996 roku Ernst Loosen przejął winiarnię J.L. Wolf w Palatynacie, która jest bogata w tradycje od 1756 roku. Villa Wolf to wiejska willa w stylu włoskim, wyjątkowa pod względem projektu, która została ukończona w 1843 roku według planów architekta Friedricha Eisenlohra z Karlsruhe.

Podobnie jak w przypadku winnicy Dr. Loosen, Ernst Loosen wykorzystał okazję, aby odbudować kolejną tradycyjną winiarnię z najlepszymi lokalizacjami. Widział tu bowiem możliwość produkcji pierwszorzędnych win wytrawnych w Palatynacie jako uzupełnienie owocowych Rieslingów z winnicy Dr. Loosen nad Mozelą. Ze względu na ochronę gór Haardt i Wasgau, Palatynat ma bardzo łagodny i ciepły klimat, który jest idealny do rozwoju i dojrzewania winogron. Dzieje się tak dlatego, że wina wytrawne bogate w ekstrakt mogą być produkowane tylko z bardzo dojrzałych winogron.

W ten sposób stworzył markę której Wine & Spirits oraz Wine Enthusiast nadali tytuł "Brand Value of the Year" Wina winnicy Villa Wolf produkowane są z własnych winogron z dodatkiem winogron od zakontraktowanych plantatorów. Wykorzystane do produkcji odmiany to: Pinot Gris, Gewurztraminer, Riesling, Silvaner i Pinot Noir (czerwone i różowe).

Od 2014 roku winnice są uprawianew bez sztucznych nawozów, bez herbicydów i pestycydów i wyłącznie ręcznie. Do produkcji  win używane są wyłącznie zdrowe grona ręcznie zbierane, selekcjonowane i delikatnie przetwarzane.

Wyjątkowy klimat regionu Middle Haardt, bogate w minerały gleby wapienne, bazaltowe i piaskowcowe oraz wiek winorośli są budulcem terroir winnic. Ich znaczenie dla produkcji znakomitych win zostało docenione dawno temu: w 1828 r. Królewski Rząd Bawarii ustanowił klasyfikację winnic opartą na podatku gruntowym, która jest podobna do systemu Grand Cru w Burgundii, gdzie znajdują się winnice Villa Wolf.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Villa Wolf Gewurztraminer 2022

Dostępny

54,00 zł Cena

Villa Wolf Pinot Gris Pfalz 2022

Dostępny

54,00 zł Cena

Villa Wolf Pinot Noir Rose Pfalz 2022

Dostępny

54,00 zł Cena

Villa Wolf Riesling Trocken Pfalz 2022

Dostępny

54,00 zł Cena

Villa Wolf Pinot Noir Pfalz 2022

Dostępny

60,00 zł Cena

Villa Wolf Pinot Noir Rose Sekt Extra Dry

Dostępny

78,00 zł Cena