Lista produktów marki Carl JungWinnica Carl Jung powstała w 1868r. w Rüdesheim nad Renem w regionie Rheingau jako firma produkująca tradycyjne wino. Na początku XX wieku dr Carl Jung, handlarz winem i syn winiarskiej rodziny z Rheingau, zadał sobie pytanie: czy można cieszyć się winem bez alkoholu?

Decydującym czynnikiem było to, że w tym czasie coraz więcej klientów rezygnowało z wina ze względu na problemy zdrowotne. Ale Carl Jung miał jedną myśl: wino potrzebuje smaku, a nie alkoholu.

Zainspirowany wyprawami w Himalaje, które podobno wymagały szybkiego wrzenia wody na ekstremalnych wysokościach, w 1907 roku udało mu się dokonać przełomowego wynalazku. Opracował proces ekstrakcji próżniowej. W tym procesie alkohol jest delikatnie usuwany z wina w temperaturze poniżej 30 stopni.  Bukiet i smak zostają zachowane. Otrzymał patent na swój proces i tym samym Carl Jung został wynalazcą wina bezalkoholowego.

Pasja i lata badań nad jego wynalazkiem zaowocowały kolejnymi patentami, które nieustannie udoskonalają jakość i smak naszych win bezalkoholowych.

Od ponad 100 lat, w piątym pokoleniu, pasja do win bezalkoholowych i win musujących żyje w zamku Boosenburg, a jak mówił dr Jung: "wino potrzebuje smaku, a nie alkoholu".

Wina bezalkoholowe cechują się bardzo niską kalorycznością. W tradycyjnych winach głównym nośnikiem kalorii jest alkohol. Gdy wina te zostaną poddane procesowi dealkoholizacji, ich kaloryczność spada nawet o 95%.

Wino bezalkoholowe jest świetną alternatywą dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą, nie powinny bądź nie mogą spożywać alkoholu - kobiet w ciąży, matek karmiących, chorych na nadciśnienie, miażdżycę czy cukrzycę, sportowców, kierowców czy osób będących na diecie.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Carl Jung Rosé (bezalkoholowe)

Dostępny

33,00 zł Cena

Carl Jung Sparkling Peach (bezalkoholowe)

Dostępny

34,00 zł Cena

Carl Jung Cabernet Sauvignon (bezalkoholowe)

Dostępny

36,00 zł Cena

Carl Jung Chardonnay (bezalkoholowe)

Chwilowo niedostępny

38,00 zł Cena
Niedostępny

Carl Jung Riesling Feinherb (bezalkoholowe)

Dostępny

40,00 zł Cena

Carl Jung Blanc de Blancs Chardonnay (bezalkoholowe)

Dostępny

43,00 zł Cena

Carl Jung Merlot (bezalkoholowe)

Dostępny

45,00 zł Cena

Carl Jung BIO Mousseaux (bezalkoholowe)

Chwilowo niedostępny

45,00 zł Cena
Niedostępny