Lista produktów marki Alianza de GarapiterosAlianza de Garapiteros to związek różnych profesjonalistów w sektorze winiarskim o udokumentowanym doświadczeniu i sposobie rozumienia życia, tradycji, ziemi i miłości do winorośli, którzy sprawiają, że wino jest sposobem na życie. Mając długie i ugruntowane doświadczenie w branży, rozpoczęli swój pierwszy projekt, którego celem było przywrócenie dawnej świetności starym winnicom z odminą Garnacha. Kulminacją były  w 2011 roku cztery wina: NIETRO Garnacha Viñas Viejas, ALQUEZ Garnacha Viñas Viejas, NIETRO Macabeo Viñas Viejas, LAMIN Garnacha Autóctona.

Wzięli swoją nazwę od garapiteros, dawnych handlarzy winem, którzy byli odpowiedzialni za jego odmierzanie w przypadku sprzedaży. Zbierało się czterech garapiteros, którzy pobierali opłaty w naturze, winie lub pieniądzach.

Ich jedynym celem jest odkrywanie na nowo win poszukujących autentyczności, starych winnic. Symbiozy między zapomnianą tradycją a nowoczesnością. Obrońcy starych Garnachy, którzy określają ją jako: „odmianę, która jeszcze kilka lat temu była znieważana i mało doceniana ze względu na rzekomy brak umiejętności enologicznych i mały zasięg w mediach. Ale dla nas zawsze była pełna uroku i autentyczności. Dopiero teraz, po ponad 15 latach pracy i obrony naszej garnachy, wpływ globalizacji na panoramę winiarską sprawił, że ją odkrył, zwrócił na nią uwagę i docenił."

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Nietro Blanco Macabeo Calatayud DO 2019

Dostępny

65,00 zł Cena

Nietro Tinto Garnacha Calatayud DO 2019

Dostępny

65,00 zł Cena

Nietro Alquez de Sommos Calatayud DO 2019

Dostępny

103,00 zł Cena