Lista produktów marki Monte ZovoHistoria wina rodziny Cottini rozpoczęła się w drugiej dekadzie 1900 roku. W 1925 roku Carlo Cottini założył pierwszą rodzinną farmę. W ostatnich latach firma, oprócz winnic, zaczęła uprawiać inne rodzaje owoców, takie jak wiśnie, śliwki, morele i oliwki. Hodował też bydło.

Ważny skok w kierunku uprawy winorośli przypada na drugie i trzecie pokolenie, które specjalizuje się w produkcji wina. Raffaello (syn Carlo) zbudował swoją winiarnię w Fumane, w Valpolicella, gdzie rodzina ma swoje korzenie. W 1965 roku kupił posiadłość Caprino Veronese, w której do dziś znajduje się winiarnia. Diego Cottini kontynuuje rodzinną tradycję, kupując nowe grunty we wschodniej Valpolicelli i Lugananie, wprowadzając firmę na rynki międzynarodowe i sprawiając, że stała się ona ważną, produktywną rzeczywistością, jaką jest dzisiaj.

Cottini, to również dwie wspaniałe posiadłości leżące w samym sercu Valpolicelli na wzgórzach charakteryzujących się najlepszymi warunkami do produkcji win wysokiej jakości. Powierzchnia upraw to 73 hektary. Pierwsza posiadłość Monte Zovo leży na zboczach Monte Baldo na wysokości 300 m n.p.m blisko jeziora Garda w strefie Bardolino DOC, gdzie uprawia się grona do produkcji linii Ca Linverno. Drugi majątek o nazwie Palazzo Maffei leży na wysokości 400m n.p.m. tworząc idealne warunki do hodowli winogron przeznaczonych do produkcji Amarone, Recioto, Valpolicella i Ripasso.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Monte Zovo Valpolicella DOC 2019

Dostępny

79,00 zł Cena

Monte Zovo Ripasso Valpolicella DOC 2018

Chwilowo niedostępny

109,00 zł Cena

Monte Zovo Recioto della Valpolicella DOCG 2016

Dostępny

149,00 zł Cena

Monte Zovo Amarone Valpolicella DOCG 2017

Dostępny

252,00 zł Cena
dev