Lista produktów marki TorreventoOto niezwykła historia Torrevento:

1923

Sprzedając lód na ulicy w Ameryce, Francesco Liantonio tworzy swoją małą fortunę i dzięki dochodom z tej ciężkiej pracy wraca do ukochanej Apulii. Tutaj, w Palo del Colle, rozpoczęła się produkcja i handel oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia oraz przetwarzanie winogron.

1948

Bracia Liantonio kupują dawny XVII-wieczny klasztor benedyktynów i 57 hektarów okolicznych winnic w dzielnicy „Torre del Vento” w centrum regionu Murgia w Bari, w celu powiększenia posiadanych winnic i produkcji doskonałych win rygorystycznie z rodzimych winogron typowych dla Apulii.

1950

Gaetano Liantonio dziedziczy majątek, restrukturyzuje go i kontynuuje działalność produkcyjną. Tak narodziła się wiejska winiarnia: „Vinicola Torrevento”.

1989

Wraz z Francesco Liantonio narodziła się Torrevento Srl, firma, która łączy pasję do wina z miłością do tej ziemi, Murgii, zbyt często uważanej za suchą i nieproduktywną, a która zamiast tego wydawała mu się owocna i bogata w winogrona o precyzyjnym tożsamość, która mogłaby pozwolić na ponowną ocenę i docenienie tego samego terroir.

1992

Torrevento wdraża produkcję wysokiej jakości win, zwracając szczególną uwagę na denominację Castel del Monte, której nazwa pochodzi od obszaru północnej Apulii, gdzie winogrona uprawiane są od ponad 600 lat. Tak narodziła się pierwsza linia win Castel del Monte DOC Torrevento: białe, różowe i czerwone.

1993

Torrevento była pierwszą winnicą Apulii, która zaprezentowała 100% Nero di Troia z winem Vigna Pedale Castel del Monte DOC 1992, symbolem tej wspaniałej rodzimej winorośli. Pierwsza na świecie Nero di Troia butelkowana w czystości, jej nazwa pochodzi od Vigna Pedale, 50-hektarowej dzielnicy w kształcie pedału, uprawianej na wapiennej i skalistej glebie.

1994-2005

Z biegiem lat nastąpiła rozbudowa obszaru winnic, inwestycje w innowacje technologiczne i zakład produkcyjny oraz rozpoczęcie procesu certyfikacji jakości. W tym samym czasie kontynuowane są renowacje strukturalne historycznego obszaru przeznaczonego do uszlachetniania win w dużych beczkach i beczkach, a pełna i reprezentatywna gama win z terytorium Apulii ożywa.

Dziś Torrevento zarządza w Apulii obszarem winnic o powierzchni ponad pięciuset hektarów. W idealnym mariażu innowacji i tradycji, realizuje plan ewolucji, który zawsze opierał się na badaniach, zrównoważonym rozwoju i jakości: tych samych wartościach, które charakteryzowały pasjonującą i etyczną pracę jej założycieli, aby ożywić wina z doskonałości, które są w pełni reprezentatywne dla kultury i smaków Apulii.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Torrevento Bolonero Rosso Castel del Monte DOC 2019

Dostępny

76,00 zł Cena

Passione Reale Appasimiento Rosso Puglia IGT 2021

Dostępny

79,00 zł Cena