Lista produktów marki TaittingerPoczątki Champagne Taittinger sięgają 1734 roku, kiedy to Jacques Fourneaux założył oryginalny dom. Związek Taittinger powstał w 1931 roku, kiedy Pierre Taittinger, założyciel dzisiejszej firmy, nabył Dom po tym, jak zakochał się w niezwykłym zamku Château de la Marquetterie, stacjonując tam podczas I wojny światowej.

Dziś Taittinger pozostaje jednym z nielicznych domów szampana, których właścicielem i aktywnie zarządzającym jest rodzina wymieniona na etykiecie, z prawnukami Pierre'a Taittingera na czele – Vitalie i Clovis. Serce Taittinger leży w Reims, położonym ponad kilometrami kredowych tuneli i piwnic. W tych piwnicach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z IV wieku leży szampan, dojrzewający przez wiele lat, aż będzie gotowy, by ujrzeć świat.

Cechą charakterystyczną Taittinger Champagnes jest wysoki procent Chardonnay, który stanowi większość Brut Réserve NV i całość Comtes de Champagne Blanc de Blancs. Ta dominacja Chardonnay zapewnia elegancję, delikatność i finezję, z których szampany Taittinger są znane na całym świecie. Taittinger posiada również 288 ha winnic, co czyni go trzecim co do wielkości winogrodnikiem w Szampanii i pozwala im kontrolować jakość od winorośli po butelkę. 

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Szampan Taittinger Demi-Sec

Dostępny

399,00 zł Cena

Szampan Taittinger Brut Reserve

Dostępny

399,00 zł Cena

Szampan Taittinger Comtes de Champagne Blanc de Blanc 2012

Dostępny

1 449,00 zł Cena