Historia szampana Laurent Benard
1878 - początek przygody
Data najstarszych dokumentów świadczących o pracy winnicy w Szampanii przez rodziny Bénard i Pitois.
1934 - powstają pierwsze szampany
Opracowanie pierwszych win przez Raoula Bénarda, dziadka Laurenta, w Mesnil-sur-Oger z jego własnych winorośli.
1942 - Mareuil-sur-Aÿ
Stworzenie posiadłości przy rue Duval 23 przez Raoula, z domem rodzinnym, budynkami winiarskimi, piwnicami i winnicami, gdzie podążają kolejne pokolenia winiarzy.
1963 - druga generacja
Przejęcie majątku przez Jacques'a i Monique i utworzenie rodzinnej marki Bénard-Pitois, która istnieje do dziś.
1995 - świadomość
Świadomy braku dokładności w praktykach uprawy winorośli i uprawy winorośli, Laurent dostosował praktyki w posiadłości i przeprowadził testy uprawy winorośli zgodnie ze specyfikacjami rolnictwa ekologicznego, a następnie monitorowanymi przez ECOCERT.
2009/2010 - nowa marka
Wraz z marką rodzinną Laurent postanowił stworzyć markę o tej samej nazwie – Champagne Laurent Bénard – która będzie nieść całą swoją filozofię: rolnictwo ekologiczne, zasady biodynamiczne, szacunek dla naszych ekosystemów i niskointerwencyjne wytwarzanie wina. Winifikacja bez dodatku siarki, której doświadcza od 2010 roku z Vibrato cuvée (dziś Vibrato), jest odpowiedzią na jego pragnienie oferowania najpiękniejszego wyrazu terroir w winach.
2020 - czwarta generacja
Przyjazd Karola, chcącego kontynuować i rozszerzać dzieło zapoczątkowane przez jego ojca Laurenta.
Od 1995 roku Michelle i Laurent Bénard-Louis, trzecie pokolenie winiarzy, przeprowadzają pierwsze testy upraw ekologicznych, a od 2009 roku podjęli decyzję o przestawieniu na nią części swoich winnic, uzyskując certyfikat Ecocert, kierując się chęcią oferowania najlepszy wyraz ich Terroir, odzwierciedlający ich wrażliwość i wartości. Ta nowa ścieżka pozwala im uzyskać bogatsze i bardziej skoncentrowane winogrona z około 2,5 hektara winorośli podzielonej na 6 odrębnych działek o średnim wieku winnic wynoszącym 22 lata. Dlatego w winnicy stosuje się tylko naturalne nawozy, a w piwnicy miękkie tłoczenie moszczu, rdzenne drożdże, bardzo ograniczone użycie siarki - jeśli to możliwe zero - tworzą naturalne i wysokiej jakości szampany.