Lista produktów marki Vinobles BrunierTo Henri Brunier zrodził tę piękną rodzinną historię w 1891 roku w wiosce Bédarrides, znanej dziś z południowo-wschodniej części apelacji Châteauneuf-du-Pape. W tym samym roku podarował swojemu synowi Hipolitowi działki położone na La Crau, miejscu uważanym wówczas za nienadające się do uprawy, ponieważ gęstość walcowanych kamyków czyniła glebę niewdzięczną. Ten ostatni zasadził swoje pierwsze winorośle na tym dominującym płaskowyżu, gdzie historia uprawy winorośli sięga XIV wieku i gdzie w 1821 roku Claude Chappe, wynalazca telegrafu optycznego, zainstalował jedną ze swoich wież przekaźnikowych. Jules, syn Hipolita, sprowadził dziedzictwo do 17 hektarów i nadał owocowi swojej pracy trafną nazwę „Vieux Télégraphe”.

Pod koniec drugiej wojny światowej Henri, drugi z imienia i czwarte pokolenie, miał ciężkie zadanie odbudowy dziedzictwa i czuwania nad jego przeznaczeniem. Niezadowolony z powiększenia posiadłości do 55 hektarów w jednym kawałku, nadał temu wielkiemu klasykowi Châteauneuf-du-Pape pełny wymiar, tworząc „styl” Vieux Télégraphe i pozycjonując go na wszystkich najwspanialszych rynkach świata.

Od samego początku lat 80. jego dwaj synowie, Frédéric i Daniel, wspólnie przejmują losy rodzinnego biznesu. Obecnie uprawiają 100 hektarów w apelacji Châteauneuf-du-Pape i 20 hektarów w IGP Vaucluse i AOC Ventoux. Do tego należy dodać posiadłość Les Pallières, przejętą w 1998 r. we współpracy z ich przyjacielem Kermitem Lynchem, która stanowi 135 hektarów w jednej części w apelacji Gigondas, z czego 25 jest obsadzonych winoroślą. Rok 1998 był także rokiem powstania firmy Massaya w Libanie, we współpracy z Sami i Ramzi Ghosn, która obecnie reprezentuje produkcję około 50 hektarów winorośli rozmieszczonych głównie w północno-wschodniej części równiny Beqaa.

W 2015 i 2016 roku Nicolas syn Frédérica i Édouard, syn Daniela, wkroczyli do historii Old Telegraph, w pełni integrując firmę na kluczowych stanowiskach. Manon, córka Frédérica, dołączyła do nich w 2018 roku.

Po ponad 125 latach istnienia Domaine du Vieux Télégraphe i związane z nią winnice, prowadzone przez piąte i szóste pokolenie winiarzy, były w stanie zachować przy życiu całą pierwotną filozofię. Od 1980 r firma realizuje koncepcję koncernu rodzinnego pod nazwą Les Vinobles Brunier, w skład którego dzisiaj wchodzą winnice: Vieux Telegraphe, La Roquète, Les Pallières, Massaya Lebanon. Uprawiane szczepy winorośli to głównie Grenache, Syrah, Mourvedre, Cinsault.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Le Pigeoulet des Brunier Red Vin de Pays de Vaucluse 2019

Dostępny

96,00 zł Cena

Domaine Les Pallieres Terrasse du Diable Gigondas AOC 2017

Dostępny

223,00 zł Cena

Domaine La Roquete "Piedlong" Châteauneuf-du-Pape AOC 2019

Dostępny

307,00 zł Cena

Domaine Vieux Telegraphe Rouge Chateauneuf-du Pape AOC 2019

Dostępny

456,00 zł Cena
dev