Lista produktów marki Maison FoucherMaison Foucher zostało założone w 1921 roku w sercu centralnej części Doliny Loary, pomiędzy Pouilly-Fumé i Sancerre, przez dynamicznego Paulina Lebruna. Początkowo bednarz, zaczął rozwijać swój biznes, sprzedając wino we własnych beczkach lokalnym kawiarniom i restauracjom.

W ciągu ostatniego stulecia na czele Maison Foucher stanęło tylko pięciu winiarzy. Ich wspólnym pragnieniem było przekazanie dalej swoich wartości i pasji.

Dziś to silne dziedzictwo jest osadzone w winach Maison Foucher i jest reprezentowane przez obecnego dyrektora Marca Vappereau, który dołączył do Maison Foucher w 2001 roku, współpracując z Jackym Foucherem, wnukiem założyciela. Pochodzi z  Morvan, regionu między Burgundią a Centralną Loarą, uzyskał dyplom enologa w Dijon. Po pracy w Mercurey, Melbourne i Londynie, Marc Vappereau osiadł w Sancerre i przejął Maison Foucher w 2013 roku. Marca inspiruje pragnienie odkrywania nowych perełek, nowych wątków, nowych miejsc. Jego serce kieruje jego decyzją o wyborze konkretnych cuvées. Nie ma ustalonych kryteriów. Jego kompas: jego emocje.

Większość win to wina ekologiczne lub posiadające certyfikat „Wysoka wartość środowiskowa”. Jest w pełni zaangażowany w zrównoważone podejście do uprawy winorośli jako sposób na poszanowanie zarówno ludzi, jak i środowiska.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Maison Foucher En Mirebau Cabernet d’Anjou AOC 2020

Dostępny

52,00 zł Cena

Maison Foucher Le Bon Breton Chinon AOC 2020

Dostępny

74,00 zł Cena

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume AOC 2020

Dostępny

157,00 zł Cena
dev