Lista produktów marki LGI WinesUtworzona w 1999 roku w Carcassonne na południu Francji firma LGI WINES była wizją Alaina Grignona dotyczącą międzynarodowych rynków eksportowych w odniesieniu do regionu winiarskiego Langwedocja. Chciał zapewnić wartość dodaną najbardziej elastycznym winom z Francji, oferując doskonały stosunek jakości do ceny, niezależnie od tego, czy są to marki szyte na miarę, czy koncepcyjne.

W 2013 roku, kiedy Alain Grignon przeszedł na emeryturę, Xavier Roger i Cédric Duquenoy przejęli stery, a Xavier został dyrektorem zarządzającym i dyrektorem sprzedaży Cédric. Obaj dołączyli do LGI Wines na samym początku jego przygody, a ich wiedza o klientach i partnerach winiarskich doprowadziła ich do przejęcia firmy Alain i dalszego tworzenia wyjątkowych francuskich win z zespołem LGI Wines.

"Prawie 20 lat później zgłębiliśmy całą naukę o winie i koncepcjach rzemieślniczych. Nasza wielka elastyczność i zwinność uczyniły nas wiodącym francuskim twórcą win szytych na miarę, dostarczającym wspaniałe wina na całym świecie", mówi Xavier.

Efektem jest m.in. przyznany na Berliner Wine Trophy 2017 tytuł najlepszego producenta win spokojnych z Francji.

Dzięki swojej lokalizacji w sercu Langwedocji, LGI Wines działa w jednym z najwspanialszych regionów uprawy winorośli na świecie. Jest to wspaniałe laboratorium winiarskie ze względu na niesamowitą różnorodność klimatów, terroir i partnerów winiarskich, oferujące całą gamę lokalnych i międzynarodowych odmian winorośli, od tradycyjnych do nowoczesnych technik produkcji wina. Przez lata zespół zbudował silne partnerstwo z wieloma lokalnymi winiarzami od Gaskonii po Langwedocję.

Szeroka gama lokalnych i międzynarodowych odmian winorośli, klimatów i terroir pozwala LGI Wines stworzyć niemal każdy styl wina: od świeżych, rześkich, pikantnych, pełnych, dębowych po eleganckie i mineralne, zawsze dążąc do jakości wina i spójności smakowej, aby zapewnić, że produkty końcowe idealnie trafiają w gusta miłośników wina.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

DUO des Mets Merlot-Cabernet Pays d'Oc IGP 2021

Dostępny

45,00 zł Cena

L'Escargot Sauvignon Blanc Vin de Pays des Cotes de Gascogne 2019

Dostępny

46,00 zł Cena

DUO des Mers Sauvignon-Viognier Pays d'Oc IGP 2021

Dostępny

49,00 zł Cena
dev